Advert
Advert
Advert

URFA BELEDİYESİ ÇEVREYİ KORUYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ev ve iş yerlerindeki atık yağları toplayarak geri dönüşümüne gönderiyor. Büyükşehir bunu gerçekleştirerek doğaya ve çevreye zarar vermesini engelliyor.

URFA BELEDİYESİ ÇEVREYİ KORUYOR
URFA BELEDİYESİ ÇEVREYİ KORUYORAtık yağların çevreye verdiği zararın önlenmesi, kanalizasyon sistemlerinin tıkanması, yer altı sularının kirlenmesi ve atık yağların arıtma tesisi maliyetlerini artırması gibi faktörlerin oluşumunun engellenmesi hedeflenen Büyükşehir Belediyesi, kafeler, lokanta, okul, yemekhaneler, yemek fabrikaları, tatlıcılar, vs yerlerden tek tek gezilerek bilgilendirmede bulunarak atık yağları topluyor.

Atık yağların suya, kanalizasyona dökülmeden toplanması ve halkın bilinçlenmesi amacıyla atık yağlarını teslim etmek isteyen vatandaşların Alo 153 Büyükşehir Belediyesi cağrı merkezini aramaları gerekiyor.

Öte yandan şehri estetik bir görünüme kazandırmak için vatandaşların yoğunlukla kullandığı büyük caddelerde görüntü kirliliğini oluşturan afişleri toplayan Büyükşehir Belediyesi, ana caddelerde ve sokaklarda bulunan panoları Şanlıurfaspor rengine boyayarak çevreye güzel bir görünüm kazandırıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı