Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Urfa basını 15 Temmuz sınavını geçti

Urfa basını 15 Temmuz sınavını geçti

24 Temmuz Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, bağımsız medyanın öneminin, kanlı 15 Temmuz darbe girişiminde bir kez daha anlaşıldığını dile getirdi.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2016 Pazartesi 16:18
Urfa basını 15 Temmuz sınavını geçtiSözlerine, her türlü zor şart altında halkın haber alma özgürlüğü için koşturan basın mensuplarının Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başlayan Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, özgür medya ve tarafsız basının demokrasiler için hayati önem taşıdığını vurguladı.
Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi tarihindeki en büyük badirelerden birini atlattığını ve Türk basınının darbenin savuşturulmasında hayati bir rol oynadığını belirten Polat, “Gözü dönmüş FETÖ şebekesi, 15 Temmuz gecesi TSK içine sızmış hücreleriyle Amerikan destekli bir darbe girişimine kalkıştı. Milletin vergileriyle alınan tankları, uçakları ve silahları millete karşı kullanmaktan çekinmeyen bu hainler, kritik kamu binalarının yanı sıra, gelişmelerden vatandaşları haberdar eden yayın kuruluşlarını da hedef aldı. Bu darbe girişiminde 173’ü sivil olmak üzere 240 vatandaşımız şehit olurken bin 536 vatandaşımız hainlerin açtığı ateşle yaralandı. Şehit olan ve yaralanan bu kardeşlerimizin arasında, o gece vatandaşları gelişmelerden haberdar eden basın mensupları da vardı” diyerek şehitleri minnetle andıklarını yaralılara Allah’tan acil şifalar dilediklerini dile getirdi.
Türk basınının geçmiş dönemlerin aksine 15 Temmuz gecesi başarılı bir sınav verdiğinin altını çizen Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, “Halkımızın darbe girişimine karşı verdiği destansı mücadeleyi, Çanakkale Zaferi’ne benzetiyorum. Çanakkale Zaferi’nin ardından başlayan Kurtuluş Savaşı’na benzetiyorum. Allah inşallah bu musibeti hayra çevirir ve ülkemizin tüm kurumlarına sirayet eden bu virüs bir an önce temizlenir. Darbe girişimine karşı duran medya kuruluşlarımız, halkın özgür haber alma hakkını sonuna kadar savunmuş, darbecilerin müdahalelerine rağmen yayınlarını sürdürerek olası darbenin önüne geçilmesine katkıda bulunmuşlardır. Yerel basında da durum farklı değildir. Milletin iradesini yansıtan ve meslek onurunu leke sürdürmeyen gazeteciler bu süreçten alınlarının akıyla çıkmıştır. Şanlıurfa Gazeteciler Birliği olarak medyanın tekelleşmesi, kime hizmet ettiği belli olan gurup ve cemaatlerin kontrolüne girmesi tehdidinin bu süreçle birlikte bir kez daha idrak edilmesini istiyoruz” diyerek vatandaşların da yerel medyaya sahip çıkması ve destek olması gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BYEGM 30’NCU YEREL MEDYA ÖZENDİRME YARIŞMASI DUYURUSU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com