Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa Barosundan eylemci avukatlara destek

Urfa Barosundan eylemci avukatlara destek

Şanlıurfa Barosu başkanlığı, Şanlıurfa adliyesi önünde basın toplantısı düzenleyerek, Taksim gezi parkı eylemlerine destek amacıyla Çağlayan adliyesinde eylem yapan avukatlara polis tarafında yapılan müdahaleyi eleştirdi.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2013 Cuma 10:48
Urfa Barosundan eylemci avukatlara destek

Eylemcilere destek veren avukatlara destek amacıyla Şanlıurfa Adliyesinde toplanan Şanlıurfa Barosu avukatları adına konuşan Başkan Ali Fuat Bucak; "

Taksim Gezi Parkı’nda ki protestoculara yapılan sert müdahale sonrası başlayan olaylar iki haftadır devam etmektedir.  Şüphesiz ki hükümetin özelliklede başbakan’ın çoğunluğun hükümeti olması anlayışıyla toplumun farklı kesimlerinin taleplerine aldırmayışı, toplumun hayat tarzına müdahale etmesi ve otoriter yaklaşımları bu olayların ortaya çıkmasına ve büyümesine neden olmuştur.

Toplumun bu büyük protestosundan gerekli dersi çıkarmayan hükümet dünde tekrar emniyet güçleriyle taksime müdahale etmiştir.

Bir gün sonra taksim olayları ile ilgili sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle görüşeceğini ilan edip, daha sonrada böyle bir müdahalede bulunması manidardır.

Bu çerçevede dün İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde olayları protesto eden meslektaşlarımıza adliye içinde polis sert bir biçimde müdahale etmiş, avukatları yaka paça çekerek, yerlerde sürükleyerek gözaltına almışlardır.


Bu davranış ve tutum kabul edilemez. Meslektaşlarımızın demokratik tepkilerini göstermek için adliyede toplanmaları en doğal haklarıdır. Böyle bir toplanmaya polisin en sert şekilde müdahale etmesi, adliyenin düzeninin sağlanması boyutunu fersah fersah aşmıştır.

Biz Şanlıurfa barosu olarak sorumluların bu tutumunu kınıyoruz. Bu müdahaleyi yapanların ve yaptıranların da en kısa sürede haklarında soruşturma açılmasını talep ediyoruz.

Şurası bilinmelidir ki; şiddetten medet uman yönetimler, toplum nezdinde meşruiyetlerini kaybederler” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com