Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa Araplarından Olaylara Tepki

Urfa Araplarından Olaylara Tepki

ARAPDER Genel Başkanı Şükrü Kırboğa 17 aralık karanlık operasyonuna sert tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2014 Perşembe 12:00
Urfa Araplarından Olaylara Tepki

ARAPDER adına yazılı bir açıklama yapan Genel Başkanı Şükrü Kırboğa;

Demokrasilerde iktidarlar seçimle gelir ve yine seçimle giderler. Bunun aksini düşünmek demokrasiyi hazmetmemek ve kendisini millet iradesinin üzerinde görmektir.

Yakın zamanda meşru AK Parti hükümetine karşı yapılan darbe girişimleri ve hükümeti düşürmeye karşı yapılan yargısal hareketlerin zamanlaması toplum vicdanında karşılık bulmadığı gibi demokrasinin büyük yara almasına da sebep olacaktır.

Ülkede sağlanan istikrarın devamı güçlü iktidarlar ile mümkündür. Nitekim hiçbir hükümetin çözemediği Kürt sorunu bu dönemde çözüm yoluna girmiştir. İnançlı insanlar üzerinde estirilen baskı yine bu dönemde son bulmuştur. Ekonomik olarak hayal dahi edilemeyen büyük projelere imza atılmış somut sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Yoksulluk ve zulüm altında inleyen dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara yine bu dönemde el uzatılmıştır.

Bu ülkede seçimle gelen ama bir türlü muktedir olamayan hükümetlerin devri son bulmuştur. Fakat gelin görün ki dış ve iç bazı derin mihraklar hala eski günlerin özlemini çekmektedir.  İktidarı devirme adına yalan yanlış iftira kampanyaları ardı ardına sıralanmaktadır ve insani yardım kuruluşlarına bile engel olunmaya çalışılmaktadır.

Yolsuzlukların üzerine elbette gidilmelidir. Hiç kimse yolsuzlukları savunma noktasında olamaz. Fakat yolsuzlukların üstüne gidildiği imajı ile hükümeti sıkıntıya sokmak, siyaset kurumunu itibarsızlaştırmak bu ülkeye fayda getirmez. Son günlerdeki olumsuz girişimlerin ülkeye zararı 100 milyar doların üzerinde olmuştur ve bu maliyet toplumun tüm kesimlerine büyük yük getirmiştir. Ülkenin son yıllardaki kazanımlarının böyle heba edilmesi vatansever olan hiç kimsenin vicdanında karşılık bulamaz.

Sorumluluk sahibi tüm kurumları ve sivil toplum örgütlerini sağduyuya davet ediyoruz. Bu çatı çökerse hepimiz altında kalacağız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com