Advert
Advert
Advert

Ural ve Başak aileleri dostlukta buluştular

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç Ural ve Başak ailelerinin önceki gün barışmaları münasebetiyle verilen dostluk yemeğinde taraflarla bir araya geldi.

Ural ve Başak aileleri dostlukta buluştular
Ural ve Başak aileleri dostlukta buluştular


Şehitlik Çamlık’ta düzenlenen yemeğe katılan Vali Güvenç, geleneğimizde, inancımızda, kültürümüzde olmadığı halde çok sayıda kan davası olduğunu ifade ederek; özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımız arasında zaman zaman gayrimenkul anlaşmazlıklarından kaynaklanan sorunların ölüme kadar gidebildiğini dile getirdi. Vali Güvenç, bu tür olayların yaşanmasının rahatsız edici olduğunu belirterek bu şekilde hak aramaların tamamen ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.  
Günümüzün dünyasında artık insanların haklarını kendi kendilerine aramak için şiddete başvurulmasının kabul edilebilecek bir şey olmadığını sözlerine ekleyen Vali Güvenç; “Kan davalarını önleme, ortadan kaldırma adına hep beraber çalışıyoruz. Belediye başkanları, kanaat önderleri, emniyetimiz, jandarmamız birlikte hareket ederek inşallah önümüzdeki dönemlerde bu fiili durumları ortadan kaldıracağız” dedi.
Anlaşmazlıkların, sıkıntıların olabileceğini ama bu anlaşmazlıkların çözüm yerinin mahkemeler olduğunu ifade eden Güvenç, “Haksız yere bir kişiyi öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir. Bunun bizim inancımızda yeri yok. Bunun bu topraklardan kaldırılması için büyük bir mücadele içerisindeyiz. Ben görüyorum ki kanaat önderleri ve toplum da bu konuda bizim yanımızda. İnşallah önümüzdeki dönemlerde bunlar asgariye indirilerek minimize edilir. Aileleri bir kez daha kutluyorum. İnşallah bunlar güzel örnek olur. Her iki aileye ve toplumumuza hayırlı olsun” dedi.
Yemeğe Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in yanı sıra Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun ve iki ailenin tarafları katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu