Advert
Advert
Advert

Ünlü Ressamlar Urfa'ya Hayran Kaldı

Ünlü Ressamlar Urfa'ya Hayran Kaldı
Ünlü Ressamlar Urfa'ya Hayran Kaldı

Bir otelde verilen kahvaltıda basınla bir araya gelen ünlü ressamlar, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İ. Halil Mutlu'nun davetlisi olarak Harran Üniversitesi Osmanbey Kampusünü gezdi. Öğlen yemeğinin ardından Şanlıurfa Belediyesi Turizm Otobüsüyle Göbeklitepe'ye giden ressamlar karşılaştıkları manzaraya hayran kaldıklarını ifade ettiler.

         Bir hafta boyunca Urfa'nın tarihi ve turistik mekânlarında resim çalışmaları yapacak olan ressamlar arasında Prof. Süleyman Saim Tekcan, Prof. Basri Erdem, Prof. Seyid Bozdağan ve birçok ünlü ressam yer alıyor.

        Göbeklitepe, Harran, Atatürk Barajı, Halfeti, Tarihi Konaklar ve Konukevlerinde Şanlıurfalı ressamlarla bir arada çalışma yapacak olan dünyaca ünlü ressamlar tüm izlenimlerini 31 Mayıs Pazartesi Günü Şair Nabi Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan söyleşide kamuoyuyla paylaşacaklar.

      Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik önemine değinen Ressam Prof. Bendi Karayağmurlar Göbeklitepe'den çok etkilendiklerini belirterek burada gördükleri sanatsal manzaraların özellikle ressamlar açısından büyük önem taşıdığını aktardı.

     Dünyanın en eski şehirlerinden olan Şanlıurfa'nın birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını hatırlatan Ressam Prof. Süleyman Saim Tekcan ise bölgenin dün dünya açısından önemli bir merkez olduğunu ifade etti.

     Tüm tarihi ve doğal zenginlikleri içersinde barındıran Şanlıurfa'nın yeterince tanıtılamadığına dikkat çeken Prof. Tekcan Göbeklitepe, Harran ve çevresinde antik müzelerin kurulması gerektiğini vurguladı.

      Dünyaca ünlü ressamları Şanlıurfa'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Belediye Başkan Vekili Ahmet Al, Şanlıurfa Belediyesi olarak turizme katkı sağlayan tüm organizasyonlara tam destek verdiklerini söyledi.

     1 hafta boyunca misafir ressamlarla Urfalı ressamların bir arada çalışma yapacak olmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren Şanlıurfalı Ressam Öğr. Grv. Hasan Rastgeldi ise bu imkanın sağlanmasında öncü olan Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne teşekkür ettiklerini kaydetti.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı