Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Üniversitesi ile Şanlıurfa MEB arasında protokol

Üniversitesi ile Şanlıurfa MEB arasında protokol

Şanlıurfa Kadın Doğum hastanesinden gün geçtikçe şikayetler gelmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2012 Pazartesi 19:50
Üniversitesi ile Şanlıurfa MEB arasında protokol

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Uçar'ın proje koordinatörlüğünü yaptığı 'Toplumsal Duyarlılık Projeleri' çerçevesinde, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir protokol imzalandı.

 

Üniversitenin bütün bölümlerinde okutulan 'Toplumsal Duyarlılık Projeleri' dersi çerçevesinde, öğrencilerin katkılarıyla, ilköğretim ve liselerde 'öğrencilerini toplumsal hayata hazırlamak ve meslek seçimlerinde yardımcı olmak' amacıyla imzalanan bu protokol kapsamında; konferans ve söyleşiler, isteklendirme ve kariyer planlaması konusunda seminerler, kütüphanelere kitap kazandırılması ve böylelikle kitap okuma alışkanlığının artırılması, öğrencilere faydalı kitapların ulaştırılması gibi konular yer alıyor.

 

İmzalanan protokol ile amaçlarının, Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin fakültelerinin tanıtılması, eğitim fırsatlarının anlatılması olduğunun altını çizen Prof. Dr. Mustafa Uçar, "Bu konuda eğitime gönül vermiş olan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, bizlere önayak olmuşlardır. Pansiyonlu okullarda akşam saatlerinde, diğer okullarda ise ilgili Okul Müdürünün uygun gördüğü eğitim öğretim saatlerinin aksatılmadığı zamanlarda, rehberlik derslerinde öğrencileri motive etmeyi amaçlıyoruz." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala ise yaptığı konuşmada “Eğitim öğretime en büyük katkı şüphesiz ki ders dışı etkinliklerindedir. Sizin sunduğunuz projede yer alan faaliyetler bu manada öğretmen ve öğrencilerimize büyük fayda sağlayacak, moral ve motivasyon sağlayacaktır. Toplumsal hayata hazırlama ve meslek seçiminde öncülük etmek, dersin içeriği kadar mühimdir. Çok güzel eğitim alan öğrencilerimiz bazen meslek seçiminde kararsız kalabiliyorlar. Bir rehbere, bir kılavuza ihtiyaç duyabilmektedir. İşte bu çalışmalar umarım birçok öğrencimize ışık olacak, yol gösterecek, geleceklerini doğru şekillendirmede faydalı olacaktır. İlimizdeki öğrencilerimize katkı sunacak her türlü projeyi sunanlara kapımız sonuna kadar açıktır. Hepinize başarılar diliyorum. Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com