Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Üniversiteliler astronomi ve uzay keşiflerine ilgisiz

Üniversiteliler astronomi ve uzay keşiflerine ilgisiz

Batman Üniversitesi'nde 450 üniversite öğrencisinin astronomi ve uzay keşiflerine olan ilgilerini anlamak için anket çalışması yapıldı.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2015 Perşembe 18:11
Üniversiteliler astronomi ve uzay keşiflerine ilgisiz

Batman Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Yusuf Arslan, 450 öğrenci üzerinde yaptığı ankette üniversite öğrencilerinin astronomi ve uzay keşiflerine ilgisiz olduğu sonucuna ulaştı. 

Batman Üniversitesi’nde 450 üniversite öğrencisinin astronomi ve uzay keşiflerine olan ilgilerini anlamak için anket çalışması yapan Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Arslan, ilginç bilgilere ulaştı.

Yapılan araştırmaya göre üniversite öğrencilerinin astronomi ve uzay keşiflerine ilgileri bilinenin aksine oldukça düşük olduğunu tespit eden Arslan, araştırma bulgularına göre üniversite öğrencilerinin sadece yüzde 9.6’sı astronomi ve uzay keşiflerine ilgi gösterdiğine dikkat çekerken, öğrencilerinin yüzde 90.4’ü sosyal medya, eğlence, bölüm dersleri, din ve siyasi konularla ilgilenmeyi tercih ettiğini söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Arslan, “Astronomi ve Uzay en eski bilimlerden biridir. Bilim tarihi genelde astronomi tarihinin başarılarından oluşmaktadır. Matematik, Fizik, Felsefe gibi daha birçok bilim dalı hatta birçok sinemacı, fotoğrafçı, ressam ve şair büyük oranda astronomiden esinlenmişlerdir. Toplumların kalkınma ve ilerlemesinde astronomi ve uzay keşifleri her zaman önemli olmuştur. Bu önem bugün de sürmektedir. Bu nedenle astronomi ve uzay keşiflerine  ilgili ve meraklı gençlerin ön plana çıkması bilimin gelişmesi açısından önemlidir.”

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türk Telekomdan, Gaziantep ve Şanlıurfalı çocuklara Günışığı desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com