Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Üniversitelerarası Kurul Harran’da Toplanıyor

Üniversitelerarası Kurul Harran’da Toplanıyor

22 Şubat 2013 tarihinde Osmanbey yerleşkesinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm üniversite rektörleri ve üniversite temsilcileri katılacak.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2013 Perşembe 16:03
Üniversitelerarası Kurul Harran’da Toplanıyor


Aritmetik olarak 200 yılda bir gerçekleşen bu toplantı Harran Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiş olması gerek üniversite gerekse Şanlıurfa için çok önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.
Üniversiteler arası kurul başkanı olan Harran Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İbrahim Halil Mutlu konu ile alakalı yaptığı açıklamada üniversiteler arası üst kurul toplantılarının önemine dikkat çekerek; “Bu toplantılarda üniversitelerin sorunları ele alınarak denklikler, geçiş şartları, yeni kurulacak fakülteler konuları ele alınır. Bu toplantı üniversitemiz ve Şanlıurfa için büyük bir fırsattır. Harran Üniversitesi bu toplantı ile gerçek bir üniversite olduğu ve büyüklüğünü kanıtlamıştır.”dedi.
Rektör Mutlu açıklamalarında YÖK başkanı Prof. Dr Gökhan Çetinsaya’yı da davet ettiklerini ve bu toplantıya katılacaklarını ifade ederken, düzenlenecek toplantıdan artan zamanlarda rektör ve üniversite temsilcilerinin Şanlıurfa’yı tanıma fırsatı bulacaklarını ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com