Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Üniversiteden Kurucu rektör Servet Armağan'a Camili vefa VİDEO

Üniversiteden Kurucu rektör Servet Armağan'a Camili vefa VİDEO

Harran Üniversitesi kurucu rektörlerinden Prof. Dr. Servet Armağan, Karaköprü İlçesinde yaptırmış olduğu Camiinin açılışına katıldı.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2014 Salı 13:32
Üniversiteden Kurucu rektör Servet Armağan'a Camili vefa VİDEO

Harran Üniversitesinin kurucu rektörlerinden olan Prof. Dr. Servet Armağan’ın girişimleri ve katkıları ile inşaatına başlanan ve kısa zamanda tamamlanan “Prof. Dr. Servet Armağan Camii” açılışı yapılarak ibadete sunuldu.

Açılışa Prof. Dr. Servet Armağan, Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Başkan Yardımcıları, Şanlıurfa İl Müftü yardımcısı Ramazan Aslan ve camii cemaati katıldı.

“Prof. Dr. Servet Armağan Camii” açılışında konuşan Prof. Dr. Armağan; “Allah bunu bana nasip ettiği için şükrediyorum cenabı hakka, Belediye Başkanı sağ olsun Karaköprü İlçesinde Camiiler için yer ayırmış, şehir planlaması açısından takdire şayan bir davranıştır. Camii de aynı zamanda Kuran kursu mevcut çocuklarımız burada Kuran öğrenecekler inşallah biz çocukken Kuran öğrenemiyorduk 1940’lı yıllarda yasaktı şimdiki gençler bu konuda şanslılar. Benim dileğim bu camii de bol bol ibadet yapılması Kuran okunmasıdır. Şanlıurfa’mıza ve Karaköprü’müze bir hediye olsun dedik hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, “Sayın hocamız Prof. Dr. Servet Armağan’ın böyle bir düşüncesini bize açıkladığı zaman bizleri heyecanlandırdı mutlu etti. Bizlerde Atakent mahallemizde Camii ve Kuran kursu ihtiyacını göz önünde bulundurarak Karaköprü Belediyesi olarak yer tahsisi konusunda hemen yardımcı olduk. Şuan Karaköprü’de 6 adet hazır Camii yeri planlandı hayırseverlerimizi bekliyoruz. Ben tebrik ediyorum Allah razı olsun böyle hayırsever insanlarımızın çoğalmasını istiyoruz” dedi.

 

YORUMLAR
  • yorum2014-06-25 00:45:11Bedih Satoğlu Ş.Urfa Zih.eng.reh ve isth.der.bşk.

    sAYIN i.hALİL çELİK,mEHMET oYMAK,mÜSLÜM tÜYSÜZ KARDEŞLERİMİN İLK VERDİĞİ ''HARRAN üNİVERSİTERSİ'' kURMA HAYELLERİ GERÇEKLEŞTİ AMASI VAR KURUCU Armağan Hoca zamanında kadro açısından urfaya yabancılara verdiği ehemiyeti Urfalılara vermiş olsaydı ''her gelen kadrosunu alıp gitmeyecekti,,,harran üniversitemiz bir daha ğüzel olmuş olacaktı.Hayrida şerride hoca efendinin boynunadır..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ömer Faruk Şiran'ın babası vefat etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com