Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Üniversitede Kürtçe için ilk zil!

Üniversitede Kürtçe için ilk zil!

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2010 Pazar 01:57
Üniversitede Kürtçe için ilk zil!

AK Parti hükümetinin Kürt sorununu çözmek ve terörü sonlandırmak için başlattığı Kürt açılımı çalışmaları ilk meyvesini verdi. Mardin Artuklu Üniversitesinde Kürtçe bölüm faaliyete geçti.

Yaşayan Diller Estitüsü adı altında yüksek lisans düzeyinde öğrenci almaya başlayan Mardin Artuklu Üniversitesinin açtığı Kürtçe bölüme ilk iki günde 21 kişi başvurdu.

24 Eylüle kadar başvuruların alınacağını belirten Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadri Yıldırım, bu yıl ilk kez Kürtçenin Kurmançı ve Zazaca lehçelerinde 20 yüksek lisans öğrencisinin alınacağını söyledi.

Kürt dili için akademisyen sorununun giderildiğini belirten Yıldırım, Yüksek lisans için alınacak öğrencilerin herhangi bir 4 yıllık fakülteden mezun olması ve diploma notunun en az 60 olması gerekiyor.

Bunun yanı sıra YÖKün koyduğu 55 sözel taban puanı olan herkes müracaat edebilecek. 24 Eylüle kadar 500ün üzerinde bir başvuru bekliyoruz. Kayıt işlemlerinin ardından üniversiteye alınacak öğrencilerin Kürtçe eğitimi için ders başı yapacağız. açıklamasını yaptı.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com