Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Üniversitede “Amazon Kraliçesi” Tiyatrosu sahnelendi

Üniversitede “Amazon Kraliçesi” Tiyatrosu sahnelendi

Harran Üniversitesi ve AB Bilgi Merkezi işbirliğiyle Fen Edebiyat Fakültesi büyük anfisinde tiyatro gösterimi sergilendi.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2016 Perşembe 16:49
Üniversitede “Amazon Kraliçesi” Tiyatrosu sahnelendi

‘Türkiye’de Bilgi Merkezi Ağının Güçlendirilmesi Projesi’ çerçevesinde, Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesinde yapılan Resim-İş Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Emine Teker’in yazıp yönettiği tiyatro gösterisine, AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Evrim Uygun, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.


AMAZON KRALİÇESİ PENTHESİLEA
Tiyatronun yazar ve yönetmenliğini yapan Dr. Emine Teker; “ Bugün burada çok güzel bir etkinlik yaptık, öğrencilerimizle birlikte müze eğitimi ve uygulamaları dersimiz kapsamında Haleplibahçe Mozaik müzesini gezerken aklımıza böyle bir fikir geldi. Bu hayalimizi AB Şanlıurfa bürosu destekledi, 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla “Amazon Kraliçesi Penthesilea” kadın savaşçıları konu alan bir oyun sergiledik. Yoğun bir katılım oldu, tiyatromuzda emeği geçen herkese ve katılanlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


TRAJİK BİR HİKÂYE ANLATTIK
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Evrim Uygun; “Yıl içerisinde birçok etkinlik yapıyoruz, kadınlar günü dolayısıyla farklı bir konuya değinmek istedik. Dün çocuk gelinlerle ilgili bir çalışmamız oldu. Bugün ise Amazon kraliçesi penthesilea’ın trajik hikâyesini anlattık, Emine hocamızın desteğiyle güzel bir çalışma ortaya çıktı, bu konuda kendisine ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
Etkinlik, tiyatro sonrası sinevizyon gösterimi ve plaket takdimiyle sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com