Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Üniversite öğrencilerine bisiklet dağıtıldı

Üniversite öğrencilerine bisiklet dağıtıldı

Çukurova Üniversitesinde öğrencilerin fiziksel aktivitelerini arttırmak için bisiklet dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2015 Cuma 12:12
Üniversite öğrencilerine bisiklet dağıtıldı

Sağlık Bakanlığının, “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Çukurova Üniversitesi öğrencilerine bisiklet dağıtıldı.

Çukurova Üniversitesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında öğrencilerin fiziksel aktivite düzeyinin arttırılmasının sağlanması için imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde üniversite öğrencilerine 250 adet bisikletin dağıtımını gerçekleştirdiklerini ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, bu sayının bine ulaşacağını söyledi.

Prof. Dr. Erdoğan, “Bugünden itibaren bisikletleri öğrencilerimize vermeye başlıyoruz. İlk etapta ‘ödünç’ sistemiyle bisikletlerimizi vereceğiz. Öğrencilerimiz buradan aldıktan sonra trafik ve sürme kurallarına uyarak bisikletlerini kullanabilecekler.” diye belirtti.

“Çukurova Üniversitesi bisiklet kullanmaya çok uygun”

Üniversitede motorlu trafiği azaltmayı hedeflediklerini belirten Erdoğan, “Öğrencilerimizi harekete geçirmek ve sağlıklı yaşamaları için bir ortam hazırlamak, tabiî ki nihai hedef, bunun dalga dalga şehre yayılması. Coğrafyamız ve iklimimiz, hatta bisiklet yolumuzla Çukurova Üniversitesi bisiklet kullanmaya çok uygun. Kampüs ve yurtlar arasındaki mesafenin kısalığı ve bisiklet yolumuzun da bulunması göz önüne alındığında, öğrencilerimizin bisikletleri ulaşım aracı olarak kullanmalarını öneriyoruz.”şeklinde konuştu. Prof. Dr. Erdoğan, motorlu araç sürücülerinin bisiklet kullananlara biraz daha müsamahalı davranması gerektiğinin de altını çizdi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Şeref Erdoğan ve Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Metin Yavuz’un katılımıyla bisikletler öğrencilere teslim edilirken Bisiklet Kulübü öğrencilerinin de destek verdiği etkinlikte Rektör Yardımcıları ve öğrenciler bisikletleri ile kampus turu yaptı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com