Reklamı Geç
Advert
Advert

Üniversite öğrencilerinden köy okuluna yardım

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinin toplamış oldukları yardım malzemeleri, Ağrı'nın Aşağı Yoldüzü Köyü İlkokulu öğrencilerine ulaştırıldı.

Üniversite öğrencilerinden köy okuluna yardım
Üniversite öğrencilerinden köy okuluna yardım

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinin toplamış oldukları giyim ve kırtasiye malzemelerinden oluşan yardım paketleri, Ağrı’nın Aşağı Yoldüzü Köyü İlkokulu öğrencilerine ulaştırıldı.

Malzemeler, yardımı organize eden İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ganime Aydın, Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi Murat Yetişir ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu tarafından dağıtıldı.

Öğrencilere ayakkabı ve mont gibi malzemelerin yani sıra kırtasiye, hikaye ve roman, yardımcı ders kitapları, oyuncak gibi malzemeler dağıtıldı.

Köyde dağıtılan yardımlardan sonra Kültür ve Kongre Merkezi’ne geçildi. Burada Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde üniversite sınavlarına hazırlananlara yönelik açılan kurslara katılan öğrencilere üniversite sınavına hazırlık kitapları dağıtıldı. Daha sonra Yrd. Doç. Dr. Ganime Aydın tarafından kentte görev yapan fen ve teknoloji öğretmenlerine 'Etkili Fen Etkinlikleri' konulu seminer verildi.

Aydın, seminerde ortaokul öğrencilerine fen ve teknoloji derslerini sevdirmek için günlük malzemelerden deney yapma ve etkinlik gerçekleştirme gibi konular anlatıldı.

Seminer sonrası Ganime Aydın, desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun'a teşekkür etti.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı