Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Üniversite Hastanesi’nden Bir İlk!

Üniversite Hastanesi’nden Bir İlk!

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kalp Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri, akciğeri görev yapmayan hastayı cihazla yaşatmaya çalışıyorlar.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2012 Salı 15:25
Üniversite Hastanesi’nden Bir İlk!


Ülke genelinde gelişmiş hastanelerde kısıtlı olarak yapılabilen, ilimizde de ilk kez uygulanan bu yöntemle hasta cihazla yaşatılırken bir yandan da akciğeri yapılan uygulamalarla hayata döndürülmeye çalışılıyor.
Üniversite hastanesi Kalp Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Göz ve ekibi tarafından bu çalışma hakkında yapılan açıklamada;
“S.M isimli bayan hasta (31) solunum yetmezliği şikâyetiyle devlet hastanesine başvurmuş sonrasında Harran Üniversitesi hastanesine sevk edilmiştir.
Yapılan incelemelerde hastanın akciğerinin iflas noktasına geldiği anlaşılarak, hasta yapay akciğer cihazına bağlanmıştır.
Hastanın genel durumu iyi, akciğerlerinin tedavisine başlanmıştır. Hastanın tedaviye cevap vermesi halinde rahat bir yaşam sürdürecek ve hayati tehlikesi sona erecektir.” Denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com