Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Umut Masası garibanların umudu olmaya devam ediyor

Umut Masası garibanların umudu olmaya devam ediyor

Şanlıurfa Eyyübiye İlçe Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı bulunan ve hayırsever vatandaşların vermiş oldukları yardımlarla, maddi durumu iyi olmayanlar arasında köprü görevi yapan Umut Masası, vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2016 Salı 15:05
Umut Masası garibanların umudu olmaya devam ediyor

Eyyübiye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve zengin ile fakir arasında köprü vazifesi gören Umut Masası, sosyal belediyecilik anlamında farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Maddi durumu iyi olan vatandaşla durumu kötü olan vatandaş arasında köprü vazifesi gören Eyyübiye Belediyesi, yardım konusunda sınır tanımıyor. Eyyübiye Belediyesi Umut Masası ekiplerine iletilen bir dilekçe ile yardım talebinde bulunan engelli 12 yaşındaki Özlem Kaplan’a akülü tekerlekli sandalye yardımında bulunuldu. Eyyübiye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri yapılan incelemeler sonucunda Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ortopedi servisinde tedavisi devam eden Özlem Kaplan’ı serviste ziyaret eden Eyyübiye Belediye Başkanvekili İlhami Günbeği, Başkan Yardımcısı Ayten Uysal ile Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı bulunan ekipler küçük Özlem’i ziyaret ederek akülü tekerlekli sandalyesini hediye ettiler.

Almış olduğu bu hediye karşısında mutluluğu gözlerinden okunun küçük Özlem, Eyyübiye Belediyesine teşekkür etti.

Küçük Özlem’in mutluğunu gören Eyyübiye Belediye Belediyesi Başkan Vekili M. İlhami Günbeği, ‘’Eyyübiye Belediyesi olarak hepimizin birer engelli adayı olduğu düşüncesi düsturu içerisinde sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getiriyoruz. Bugüne kadar 250 tane engelli kardeşimize akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirdik. Engellilerimizin hayatını kolaylaştırmak için 3 G sistemini çevreye koyduk. 3 G üzerinde engellilerimiz sıkıntılarını, sorunlarını, taleplerini bizlere ve diğer kurumlara bildiriyorlar. Aynı zamanda Eyyübiye Belediyesi olarak engelli haftası ile ilgili etkinlik çalışmalarımız devam ediyor. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ekinci bir programdan dolayı yurt dışında olduğu için bizler vekâlet ediyoruz. Bugünde Özlem kızımıza Umut Masası vasıtasıyla hayırsever bir derneğin göndermiş olduğu akülü sandalyeyi verdik. Umut Masamız hayırseverlerimiz ve vatandaşlarımızın, derneklerimiz ve belediyemizin katkılarıyla yürüyen bir masa bu Umut Masasına katkıda bulunmak isteyen, engellilerimize destek olmak isteyen herkesi davet ediyorum.’’ Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com