Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem UMUT MASASI, FAKİRLERİN UMUDU

UMUT MASASI, FAKİRLERİN UMUDU

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci’nin girişimleriyle kamuoyuna duyurulan ve ‘Umut Masası’ adıyla faaliyete başlayan proje ilk meyvesini verdi. ‘Umut Masası’ adıyla yürütülecek olan yardım kampanyasıyla hayırsever vatandaşların evlerinde bulunan temiz, sağlam her türlü tefrişat malzemelerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaya başlanmasına aracılık eden Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin ilk durağı yardıma muhtaç bir aile oldu.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2016 Salı 15:58
UMUT MASASI, FAKİRLERİN UMUDU

‘Umut Masası ’yardım kampanyasına destek vermek isteyen hayırsever vatandaşlar Eyyübiye Belediyesi Turkuaz masayı arayarak yardım yapabilecekler. ‘Umut Masası’ birimi ise tefrişat malzemelerini hayırsever vatandaşlardan teslim alarak, ihtiyaç sahiplerine ihtiyaç durumuna göre dağıtımını gerçekleştirecek.

Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Ayten Uysal beraberindeki Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yardıma muhtaç bir aileye ulaşarak projenin de startını vermiş oldu. Beraberinde sosyal yardım işleri müdürü Azad Binici ve personelle birlikte yardıma muhtaç aileye ulaşan Başkan Yardımcısı Ayten Uysal, “ bu projeyle yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ulaşma noktasında aracılık yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumartesi günü katıldığı bir televizyon programında projenin detaylarını da anlatan ve kamuoyundan da projenin duyurulmasının ardından olumlu tepkiler alan Eyyübiye Belediyesi, bir yandan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün belirlenen programı dâhilinde yapılan yardımlar diğer yandan da ‘Umut Masası’ projesiyle sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunmaya devam ediyor.

Yapılan yardımlarla ilgili açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Ayten Uysal şunları söyledi: “ ‘Umut Masası’ projesinin fikir anneliği Başkanımız Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci hanımefendi yapmakta. Bu kapsamda faaliyete başlayan projeyle kampanyamız hızla büyüyerek devam edecek. Şuan da bilgisayar yazılımı ve görsel tanıtım aşamasındaki hazırlıklarımız son safhasında olduğundan ilk adımı biz atalım dedik. ‘Umut Masası’ kampanyamızın ilk yardıma muhtaç olan ailesine kendi evimizdeki malzemelerle ihtiyaçlarını karşıladık. Buradaki amacımız yardımsever vatandaşlarımızla, yardıma muhtaç vatandaşlarımızı Şanlıurfa genelinde buluşturmaktır. Temel olarak da mantığımız şudur, 20 bin kayıtlı muhtaç ailemiz var onlarla ihtiyaç fazlası çalışır durumdaki malzeme ve ekipmanlarını yardıma muhtaç ailelerimizle paylaşmalarını istiyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com