Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Umut Kapısı yüzlerce ailenin yüzünü güldürdü

Umut Kapısı yüzlerce ailenin yüzünü güldürdü

Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası, Ekim ayında yaptığı yardımlarla yüzlerce muhtaç ailenin yüzünü güldürdü.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2015 Salı 16:56
Umut Kapısı yüzlerce ailenin yüzünü güldürdü

Yaptığı yardımlarla ihtiyaç sahiplerini sevindiren Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası, Ekim ayı faaliyet raporunu açıkladı.

Faaliyet raporunu açıklayan Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası başkanı M. Sıdık Furkan, Ekim ayında aralarında Suriyelilerin de bulunduğu 585 aileye 23 bin 368 TL değerinde yardım ulaştırdıklarını söyledi.

Ekim ayı içerisinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gıda yardım faaliyetlerine devam ettiklerini söyleyen Furkan,  “Mağdur ve muhtaç aileler,  belirtilen gün ve saatte derneğimize gelip bizzat gıdalarını aldılar. Derneğimize gelemeyen yaşlı ve engelliler için ise gönüllü çalışanlarımız tarafından yardımları evlerine ulaştırıldı. Ekim ayı içerisinde 30’u Suriyeli olmak üzere toplamda 325 aileye 12 bin 968 TL değerinde gıda yardımı yaptık. Ayrıca 260 aileye de toplam 10 bin 400 TL değerinde kırmızı et yardımı ulaştırdık.” diye konuştu.

“Hayırseverlerden duyarlı olmalarını bekliyoruz”

Hayırseverlere de çağrıda bulunan Furkan, “Bize başvuru yapan mağdur ve muhtaç ailelerin hepsine yardım edecek gücümüz yok. Hayırseverlerin daha duyarlı olmasını ve yapacakları yardımların fakir ailelere ulaştırılması noktasında sahabeleri örnek almalarını istiyoruz.”  dedi.  (Yunus Sırat - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com