Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Ümmetin Gençleri'nden İsrail'e tepki

'Ümmetin Gençleri'nden İsrail'e tepki

Kendilerini "Ümmetin Gençleri" olarak tanıtan bir grup, 50'ye yakın sivil toplum kuruluşuyla beraber İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısıyla ilgili bir bildiri yayımladı.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2015 Perşembe 21:54
'Ümmetin Gençleri'nden İsrail'e tepki

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği saldırılara tepkiler gelmeye devam ediyor. Gerçekleşen Siyonist saldırılara bir tepki de “Ümmetin Gençleri”nden geldi.

Ümmetin Gençleri’nin yayımladığı bildirilerde şu ifadelere yer verildi: “Terör devleti gayri meşru güç Israil’in 13.09.2015 tarihli saldırısı ile başlayan ve üç gündür devam eden, Mescid-i Aksa’nın hasar görmesi ve Harem-i Şerif’i müdafaa eden birçok Müslümanın yaralanmasıyla sonuçlanan olaylar ümmet bilincinde olan bizleri de etkilenmiş ve Kudüs'ü ümmetin bilen herkesi derinden yaralamıştır. İşgal güçleri her fırsatta Mescid-i Aksa’ya yönelik tacizlerde bulunmakta, Mescid-i Aksa ve civarında bulunan Müslümanların yaşama haklarını ve ibadet etme özgürlüklerini kısıtlamakta; kardeşlerimize her türlü haksızlığı ve zorbalığı meşru görmektedir.”

Yaşanan saldırı sonrası ümmetin sessizliğine dikkat çekilen bildiride, “Üzülerek belirtmeliyiz ki, yaşanan bu acı olaylar, ne ilk ne de sondur. İsrail, Mescid-i Aksa’yı zamansal ve mekânsal olarak bölme yolunda hızla ve kararlılıkla ilerlemektedir. Sadece dünya basınına yansıyanlar bile, durumun aciliyetini ve bu durum karşısında ümmetin acziyetini ve sessizliğini gözler önüne sermektedir.” denildi.

Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıların bütün İslam âlemine yapıldığına vurgu yapılan bildiride, “Mescid-i Aksa; ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz, üçüncü haremimiz olması sebebiyle asla taviz veremeyeceğimiz kutsallarımızdandır. Mescid-i Aksa’ya yapılan her türlü gayr-i ahlaki, gayr-i insani, gayr-ı hukuki girişim, bütün İslam âlemine yapılmış addedilir.” ifadeleri kullanıldı.

Kudüs’ün İslam ümmetinin aynası olduğunun belirtildiği bildirinin devamın şunlar kaydedildi: “Günümüz İslam coğrafyasında yaşanan karışıklıklar ve bölünmeler düşünüldüğünde Kudüs’ün bugün içinde bulunduğu durumu anlamlandırmak hiç de zor değildir. Nitekim tarih boyunca Kudüs İslam ümmetinin aynası olmuştur. Bu bağlamda Müslümanların aldığı her yara ile Kudüs biraz daha kan kaybetmiştir. Kudüs ve Mescid-i Aksa ümmetin mesuliyetindedir ve bu sorumluluk bir avuç Kudüslü Müslümana terk edilemez.”

Ümmetin Gençleri tarafından yayımlanan bildirinin sonunda ise tüm İslam alemi Kudüs’ü müdafaa yolunda birlik olmaya davet edilerek, “Mescid-i Aksa’nın kutsiyetini hiçe sayan hukuksuz girişimleri sebebiyle terör devleti İsrail’i lanetliyoruz.” denildi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com