Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi UMEM projesinde 5 yeni kurs açılıyor

UMEM projesinde 5 yeni kurs açılıyor

Giriş Tarihi: 24 Mart 2011 Perşembe 12:41
UMEM projesinde 5 yeni kurs açılıyor

Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi (UMEM) yürütme kurulu haftalık olağan toplantısı ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim İletmiş Başkanlığında yapıldı. Toplantıda yeni açılacak olan kursların detayları konuşuldu.

 

Türkiye'de işsizliğin azaltılması ve kalifiye eleman yetiştirilmesi için hazırlanan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezi (UMEM), yürütme kurulu haftalık olağan toplantısını ŞUTSO toplantı salonunda gerçekleştirdi. Yapılan toplantıya, ŞUTSO Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Halil Polat, Şanlıurfa EML Müdürü, Mehmet Demirok, Şanlıurfa İŞ-KUR Müd. Yrd Mahmut Kaya katıldı. Toplantı yaklaşık 1 saat sürdü.

 

Toplantıda açılacak olan yeni kursların detay görüşmeleri de yapıldı. Açılması düşünülen makine teknisyenliği, gaz altı kaynakçılığı, elektrik teknisyenliği, depo sorumlusu ve iplikçilik (ring, vater, vargel)  kurslarının 1 veya 4 Nisan 2011’de açılması kararlaştırıldı. Kursların açılışı OSB bölgesindeki KOSGEB binasında düzenlenecek bir toplantıyla gerçekleştirilecektir.

 

Bilindiği üzere 14 Şubat 2011’de 2 kurs açıldı, bu kurslara işverenler tarafından ihtiyaç duyulan, iş gücü eksiğine göre,  kurslar açıldı bu kurslara 40 işsiz genç seçilerek eğitimlerine başlandı, kurslar halen devam ediyor

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com