Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Uluslararası X. Kutlu Doğum Sempozyumu Urfa'da başladı

Uluslararası X. Kutlu Doğum Sempozyumu Urfa'da başladı

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İl Müftülüğünün Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla ortaklaşa düzenledikleri X. Kutlu Doğum Sempozyumu başladı.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2016 Perşembe 12:29
Uluslararası X. Kutlu Doğum Sempozyumu Urfa'da başladı

 

Harran Üniversitesi Osmanbey yerleşkesi Fen Edebiyat Fakültesi anfisinde düzenlenen “HZ. PEYGAMBER, TEVHİD VE VAHDET” temalı sempozyuma, İl Müftüsü İhsan Açık, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Akdemir, öğretim elemanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmalarını, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Akdemir, İl Müftüsü İhsan Açık yaptı.
Başkanlığını İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Akdemir’in yaptığı ‘İslam’da Vahdet’ konulu açılış oturumunda, Prof. Dr. Adnan Demircan, “Kutlu Elçilikle Şirkten Tevhide, Tefrikadan Vahdete Yolculuk”, Prof. Dr. Ömer Faruk Teber, “Bektâşî Geleneğinin Temel Dinamiği Tevhid Akidesi ve Tasavvufi/Mistik Sembollerin Vahdet Referansı”, Prof. Dr. Kasım Şulul, “İslâm Düşüncesinde Vahdetin Felsefi Temelleri”, Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe, “Birliğimizi Bozan Unsurlar ve Çareleri” konularında tebliğlerini sundular.
Vahdetin, Kur’an, hadis, tasavvuf ve mezhepler tarihi, edebiyat ve sanat, İslam toplumu üzerindeki etkilerinin irdeleneceği sempozyuma, 10’u aşkın ulusal ve uluslarasın üniversite ve Şanlıurfa İl Müftülüğü yetkilileri katılıyor.
Sempozyum dolayısıyla İlahiyat Fakültesi Öğrencilerinin hazırladığı mini kermes ve fotoğraf sergisi katılımcıların beğenisine sunuldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com