Advert
Advert
Advert

Uluslararası Matematik sempozyumu Şanlıurfa'da başladı

Her yıl matematikçileri, matematik eğitimcilerini, eğitim uygulamasını yapan öğretmen ve öğrencileri, ayrıca kamuda çalışan matematikçileri bir araya getiren Geleneksel Matematik Sempozyumu, Sergi ve Şenlikleri, bu sene “ICMME-2017 Matematik ve Matematik Eğitimi Uluslararası Konferansı” ismiyle uluslararası olarak Harran Üniversitesinin Evsahipliğinde, "Dünyanın İlk Üniversitesinde Matematik" teması ile gerçekleştiriliyor.

Uluslararası Matematik sempozyumu Şanlıurfa'da başladı
Uluslararası Matematik sempozyumu Şanlıurfa'da başladı admin

Harran Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Valilik, Büyükşehir, Haliliye, Eyyübiye, Akçakale Belediyeleri başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun destekleriyle gerçekleştirilen etkinlik, Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi salonlarında başladı.
Etkinliğin açılış törenine Şanlıurfa Vali yardımcısı Dr. Fatih Çelikkaya, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri, Matematikçiler Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Akın, matematik alanında duayen sayılan hocalar, yurtiçi ve yurt dışından gelen matematikçiler, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. 
Konferansta, matematik ve matematik eğitimi ile ilgili bildirilere, posterlere, sergilere ve atölye çalışmalarına yer verilmekte. Sempozyumda yer alacak davetli konuşma, bildiri, poster, panel ve benzeri etkinlikler aracılığıyla, matematik ve matematik eğitimi alanındaki son gelişmelerin paylaşılması amaçlanıyor.
Ayrıca matematik alanında yaptığı üstün hizmet ve gayretlerinden dolayı, Uludağ Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Ana Bilim Dalında bölüm başkanlığı yapan Prof. Dr. Murat Altun’a ömür boyu matematiğe hizmet ödülü, tüm protokol tarafından takdim edildi. 
Yaklaşık 800 katılımcıyla, ülkemizde yapılan matematik alanında katılımcı sayısı en fazla konferans olma özelliğini taşıyan etkinlikte, 12 paralel oturumda, 500 bildiri, 700 civarında sunum yapılacak.

Şanlıurfa Uluslararası Etkinliğe Evsahipliği yapıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle