Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Uludere'de acil ünitesi birinci seviyeye çıkartıldı

Uludere'de acil ünitesi birinci seviyeye çıkartıldı

​Şırnak'ın Uludere ilçesindeki acil ünitesinin hizmet standartlarının artırılmasıyla birinci seviyeye çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2015 Çarşamba 15:32
Uludere'de acil ünitesi birinci seviyeye çıkartıldı

Uludere’deki acil ünitesinin hizmet standartlarının artırılmasıyla ikinci seviyeden birinci seviyeye çıkarıldı.

Konu ile ilgili bilgi veren Şırnak İl Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Hayyam Elçi, amaçlarının sağlık alanında Türkiye’de yapılan çalışmaların en alt birimlere, köylere de eşit hizmeti vermek olduğunu söyledi.

Ülke alanında yapılan sağlık reformların tüm hızıyla sürdüğünü ve Şırnak’ta da bunun semerelerini yaşadıklarını ifade eden Elçi, “Türkiye’de son yıllarda Sağlık Bakanlığımız tarafından büyük bir çalışma ile bütün birimler son teknolojik makinalar ve sağlık birimleri tesis etmiştir. Şırnak ili olarak biz de bundan faydalanıyoruz. En son Uludere ilçemizin Acil ünitesi ikinci basamak hizmet veriyordu. Tarafımıza gelen ödenekle acil ünitemiz son derece teknolojik imkânlar ile birinci seviyeye çıkartılmıştır. Vatandaşlarımıza en hijyenik ve teknolojik imkanlarla sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Elçi, yapılan müracaatlarda Güçlükonak ilçesinin de Acil Ünitesinin kısa zamanda birinci seviyeye çıkarılacağını sözlerine ekledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com