Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Uludere komisyonu kafaları karıştırdı!

Uludere komisyonu kafaları karıştırdı!

İnsan haklarına da siyaset karıştı. Uludere'de 34 köylünün terörist sanılarak öldürülmesiyle ilgili heron görüntülerini İnsan Hakları Komisyonu üyeleri birlikte izledi. Ancak üyeler izledikleri aynı görüntülere bambaşka şeyler söylediler.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2012 Cuma 08:32
Uludere komisyonu kafaları karıştırdı!
İnsan haklarına da siyaset karıştı. Uludere'de 34 köylünün terörist sanılarak öldürülmesiyle ilgili heron görüntüleri önceki gün TBMM İnsan Hakları Komistonu üyelerinin önüne geldi.

Üyeler görüntüleri hep birlikte izledi. Ancak iktidar ve muhalefet partilerinin görüntülerle ilgili açıklaması herkesi şaşırttı. Üyeler gördükleri yerine politik tercihlerini açıklamalarına yansıtınca ortaya farklı farklı açıklamalar yaptılar.

AK PARTİ: GÖRÜNTÜLER NET DEĞİLDİ

AK Partili Üstün, açıklamasında; "insanla hayvan ayrılamıyor. Köylü mü, kaçakçı mı olduklarını söylemek yanlış olur" derken, yine AK Partili komisyon üyesi Dağ, "Kaçakçı mı terörist mi oldukları belli değil. 5 bin metreden çekilmiş görüntü var." diyerek görüntüleri net göremediklerini söyledi.

CHP: KAÇAKÇI OLDUKLARI ÇOK NET GÖRÜNÜYORDU

CHP'li Komisyon üyesi Aygün ise, "Görüntüler sivil kafile olduğunu kanıtlıyor. Kesinlikle örgüt grubu olmadığını anladık." dedi. CHP'li bir diğer komisyon üyesi olan Özdemir ise, " Her karede terör örgütü üyesi olmadıkları, kaçakçı oldukları belliydi. Çok açık ve net" dedi.

MHP'Lİ ÜYE: SİLAH TAŞIYOR OLABİLİRLER

Kmisyonun MHP'li üyesi ise "Sadece bir yükleme görünüyor. Kaçakçılık adıyla silah olabilir. Net görünmüyor" diye konuştu.

Üç partiye mensup komisyon üyelerinin birlikte seyrettikleri aynı görüntülere birbiriyle çelişen bu açıklamaları kafaları iyice karıştırırken, komisyonun hazırlayacağı raporla ilgili de kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com