Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ulucanlar Köyünün yolu yapılıyor VİDEO

Ulucanlar Köyünün yolu yapılıyor VİDEO

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa’nın merkeze bağlı Ulucanlar Köyü’nde incelemelerde bulundu. Vali Güvenç’e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve Ulucanlar Köyü Muhtarı Mahmut Alkan eşlik etti.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2013 Salı 22:01
Ulucanlar Köyünün yolu yapılıyor VİDEO

İlk olarak köyün girişindeki yolları inceleyen Vali Güvenç, köyün sokaklarını dolaşarak köy yollarının yapılması hususunda özel idare yetkililerine talimat verdi. İnceleme esnasında köy muhtarı Alkan’dan köyün sorunları ile ilgili bilgi alan Vali Güvenç, köyün eksikliklerinin en kısa sürede giderileceğini belirtti. Köy meydanında bulunan direklerin kaldırılarak yol yapım sürecinin başlayacağını söyleyen Vali Güvenç, Dedaş yetkililerine de elektrik direklerinin yerlerinin değiştirilmesi konusunda talimat verdi.

Köyün yol sorununun çözümü konusunda yetkililere gerekli talimatları verdiğini anlatan Vali Güvenç, “Pazartesi günü Dedaş İl Müdürümüz ile İl Özel İdaremiz birlikte müdahale edecekler ve pazartesi günü Ulucanlar Köyünün içindeki yol sorununu çözmüş olacağız” dedi. Muhtarın rahatsızlığını ortadan kaldıracaklarını kaydeden Vali Güvenç; “Biz de bugün Genel Sekreterimizle ve Yol İşleri Müdürümüzle birlikte köye gelip incelemede bulunduk. Yerinin değişmesi gereken elektrik direkleri var. Çamur içerisinde olan yol var. Bunları 2-3 gün içerisinde halledeceğiz. Çocuklarımız çok rahat bir şekilde okullarına gidip gelecekler” dedi.

Daha sonra konuşan Köy Muhtarı Mahmut Alkan ise, “ Sağ olsun Sayın Valimiz ve Ekibi köyün sorunuyla ilgilendiler. Yakında sorunlar çözülecektir” dedi.

Konuşmaların ardından çocuklar tarafından yoğun ilgi gören Vali Güvenç, çocuklara şeker dağıtarak onlarla sohbet etti.

Kesmetaş Fabrikasında İnceleme

Ulucanlar Köyü ziyaretinin ardından Akçakale yolu üzerinde bulunan İl Özel İdaresine bağlı kesme taş üretim fabrikasında da incelemelerde bulunan Vali Güvenç, kesme taşların sağlamlığını test etti. Kesme taş üretim tesisi hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Güvenç, çalışmaları bir süre izledikten sonra tesisten ayrıldı. Kesme taş üretim tesisi incelemesi esnasında Vali Güvenç’e İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com