Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Ulu Camii Orijinal Kapısına Kavuşturulsun.

Ulu Camii Orijinal Kapısına Kavuşturulsun.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2010 Salı 12:53
Ulu Camii Orijinal Kapısına Kavuşturulsun.


 

 

Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği Ulu Cami’nin orijinal kapısının ön kısmı gün yüzüne çıkarılmasını istedi.

 

Dernek adına yazılı bir açıklama yapan Dernek Başkanı Yasin Küçük, Ulu Cami’nin orijinal kapısının ön kısmı yıllardır, kimin tarafından yapıldığı belli olmayan bir düz bir duvar ile kapatıldığını söyledi.

Küçük; “Bilindiği Üzere Son günlerde Vakıflar Bölge Müdürlüğü Tarafından, Şanlıurfa’da birçok camii restore edilmektedir. Bu camiler arasında Tarihi Ulu cami’de bakım ve onarıma alınmış bulunmaktadır. Ulu Camii ile ilgili yıllardan beri süre gelen bir yanlışı düzeltilmesini kamuoyu adına talep ediyoruz. Maalesef Ulu Cami’nin orijinal kapısının ön kısmı yıllardır, kimin tarafından yapıldığı belli olmayan bir düz bir duvar ile kapatılmıştır. Orijinal Kapıda eşsiz sanat ve zengin bir işçilik vardır. Ulu caminin ziyarete gidildiğinde giriş kapısının altına gelinip yukarı doğru bakıldığında, orijinal kapı görülecektir. Bu eşsiz kapıyı gün yüzüne çıkarmak hem turizm ve hem de; tarihi zenginliğimiz açısından son derece önemlidir. Bu Restorasyonu yaptıran Vakıflar Bölge Müdürlüğünden talebimiz, bu yüz karası düz duvarın yıkılıp, Üzerinde eşsiz sanat ve zengin işçilik barındıran bu kapının gün yüzüne çıkarılmasını, başta Sayın Valimiz Nuri OKUTAN ve Vakıflar Bölge Müdürümüz Müslüm Tüysüz’den bekliyoruz” dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com