Advert
Advert
Advert

5 yetimiyle sahipsiz kaldı

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine gelen Suriyeli anne 5 yetimiyle sahipsiz kaldı.

5 yetimiyle sahipsiz kaldı
5 yetimiyle sahipsiz kaldı

 

Suriye’nin Haseki Kentine bağlı Rasulayn ilçesinde yaşanan çatışma ve savaştan dolayı Ceylanpınar’a gelen 35 yaşındaki 5 çocuk annesi Nesra Derviş, ilçede kayıtlarının olmadığı için herhangi bir resmi kurumdan yardım almadığını belirtti.

Yaşları 6 ile 12 aralığındaki 5 yetim çocuğuyla hayata tutunmaya çalışan anne Nesra kendisine uzatılacak bir yardım eli bekliyor. Eşini 7 yıl önce Hepatit B (saralık) hastalığından kaybettiğini 5 yetim çocuğuyla sokaklarda kaldığını söyledi.

Kayıtlarının yapılmaması nedeniyle Ceylanpınar Kaymakamlığı’ndan ve herhangi bir resmi kurumdan yardım almadığını belirten Derviş, kimsenin kendisine yol göstermediğini resmi kurumlardan yardım talep edilip edilmediğini bilmediğini ifade etti.

Eşinin vefatından sonra çok sıkıntılar yaşadığını ifade eden Nesra Derviş, “Tüm Suriye’de olduğu gibi Rasulayn kentinde de iç karışıklık yaşanınca mecburen Ceylanpınar’a sığındık. Bu yöredeki insanlar sağ olsunlar bize her konuda yardımcı oldular. Yaşları 6 ile 12 arası 5 yetim çocuğumla bir gecekonduda yaşamaya başladık. Komşularım ve hayırsever vatandaşlar tarafından bize zaman zaman yardım yapılıyor. Tabi bu yardımlar yeterli gelmiyor ama yapacak bir şey yok. Eşim 7 yıl önce sarılıktan vefat etti. Yetim çocuklarımla çaresiz yaşam mücadelesi veriyoruz.” dedi.

Zor günler geçirdiğini belirten anne Nesra, “Çocuklarıma hem analık, hemde babalık yapıyorum. Allah büyüktür, umudumuzu yitirmiyoruz. Keşke Suriye’de iç karışıklık yaşanmasaydı. Bizler de bu duruma gelmezdik. Allah herşeye kadirdir inşallah bize hayırlı bir kapı açacaktırtr.” ifadelerini kullandı. (Mustafa Kaynak - İLKHA)

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesi Suriyeli anne urfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler