Advert
Advert
Advert

Ülke genelinde hava durumu

Bartın, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Hatay ve Hakkari ile Adana ve Osmaniye'nin güney, Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ülke genelinde hava durumu
Ülke genelinde hava durumu

 Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Bartın, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Hatay ve Hakkari ile Adana ve Osmaniye'nin güney, Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve batı, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Antalya Körfezi'nde yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bölgelerimizde hava:

Marmara: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra bölgenin batısının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyılarının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, Hatay çevreleri ile Adana ve Osmaniye'nin güney ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Antalya Körfezi'nde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı