Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ukraynalı hristiyan kadın Müslüman oldu

Ukraynalı hristiyan kadın Müslüman oldu

Gaziantep'te Ukrayna vatandaşı Hristiyan bir kadın, Müslümanlığı seçerek ihtida merasimiyle Müslüman olup Asya ismini aldı.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2015 Cumartesi 03:05
Ukraynalı hristiyan kadın Müslüman oldu

Akrabaları vasıtasıyla İslamiyet ile tanışarak Müslüman olmaya karar veren Ukrayna vatandaşı   Anastasia Mazko, misafir olarak bulunduğu Gaziantep’te İl Müftülüğüne gelerek İslamiyet’e geçmek istediğini belirtti.

Gaziantep İl Müftülüğü'nde gerçekleştirilen ihtida merasimi ile şahitlerin huzurunda  Kelime-i Şehâdet getirerek Müslüman olan  Anastasiia Mazko, Asya ismini  aldı.

İl Müftüsü Ahmet Çelik, Mazko’ya tevhit inancının özelliklerini açıklayarak İslam dini hakkında genel bilgiler verdi.

İhtida merasimi Mazko’nun  Kelime-i Şehadet getirmesi ve dua ile son bulurken, İlçe Müftülüğü tarafından ‘İhtida Belgesi’ takdim edildi.   Asya’ya  Kur’anı Kerim-Meali, Kur’an-ı Kerim ve İslam İlmihali hediye edildi.

Müslüman olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Asya, uzun bir süredir İslam dinine ilgi duyduğunu, araştırma yaptığını, Müslümanlığı benimsediğini ve Müslümanlığa inandığını ifade etti. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com