Advert
Advert
Advert

Uğurlu'da su çilesi VİDEO

Şanlıurfa’nın Uğurlu Belde sakinleri beldenin susuz olduğunu belirtirken, 3600 nüfusa sahip olan Uğurlu sakinleri su şebekesi var ama su yok. Su az olduğundan bayanlar sırada beklerken kavgaya tutuşmaları, köy erkeklerini iyice çıkmaza sokuyor.

Uğurlu'da su çilesi VİDEO
Uğurlu'da su çilesi VİDEO

Uğurlu Beldesinde Özel idare tarafından getirilen su köyde yeterli miktarda akmadığından beldede komşular arasında kavgalara neden oldu.
Uğurlu Beldesi meclis üyesi İsa Çelik” Bizim suyumuz çok az geliyor Başkana söylüyoruz ben yapamam, gücüm yok, param yok diyor, Vali Beyle görüştüm suyumuzun geleceğin söyledi bekliyoruz. Suyumuz dağ dibinden  Güneşli köyünden geliyor borularla borular kaldırmıyor su tazikli geldiğinde borular patlıyor,   evlerin bir kısmı suyu kullanabiliyor diğer haneler kullanamıyor su yetersiz. Su az geldiğinde köylüler suyu kesiyor bazen de  elektrik trafoları patlıyor. Gelen su az olduğundan köylüler birbirine giriyor. Kavgalar başlıyor, ben su yüzünden komşumla geçen gün kavga ettim. Başkana gidiyorum benim yapacak bir şeyim yok diyor özel idareye git diyor. Başbakan diyor susuz köy, yolsuz köy kalmayacak ama bizim beldemizde su yok dedi”
Köy sakinlerinden Sema Kiraz “Özellikle son birkaç gündür suyumuz hiç gelmiyor, bazen de geceleri suyu bırakıyorlar gece saat 2-3  te bizde bekliyoruz su yüzünden geceleri birbirimizi yiyoruz sürekli kavgalar çıkıyor. Kimisi dinamosunu kapatıyor, kimi vanasını kapatıyor 2-3 yıldır  bu su sorun bu şekilde gidiyor, su yüzünden sürekli buralarda kavga ediliyor. Beldede birkaç evde kuyu suyu var onları kullanıyoruz yada Urfa’dan gidip su getiriyoruz. Su olmadığından çocuklarımız bile hasta hastanede yatıyor. Yanımızdan geçen pis sular var barajın suyu var çocuklar oralarda yüzüyor bazen mikroplu suyu içiyorlar yetkililerden bizim beldenin suyuna bir çare bulsunlar dedi”
Kaynak: Urfahaber24.com

Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haberleri Su Sorunu uğurlu beldesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır