Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Ufuk Boru Ş.Urfa'nın gururu oldu

Ufuk Boru Ş.Urfa'nın gururu oldu

Giriş Tarihi: 25 Ağustos 2011 Perşembe 13:34
Ufuk Boru Ş.Urfa'nın gururu oldu

İstanbul Sanayi Odası (İSO) bir süre önce yayınladığı ilk 500 büyük Firmadan sonra, dün de ikinci 500 büyük firmayı yayınladı. İSO 1000 çalışması hem ekonominin son yıllardaki gelişme eğilimlerini ortaya koyuyor hem de ilk ve ikinci 500 büyükle ilgili kıyaslamaların yapılabilmesini sağlıyor. 1968 yılından bu yana sürdürülen  ve gelenekselleşen İSO araştırmaları  ekonomik gelişmelerin en iyi izlenebildiği, bir çalışma olarak görülüyor.   

Dün açıklanan ikinci 500 büyük şirket arasında ilimizden de Ufuk Boru bulunuyor. Şanlıurfa’dan en büyük 1000 şirket arasına ilk kez bir firma girdi. Şanlıurfa’da ağır sanayi denince akla ilk gelen firma olan Ufuk Boru ikinci 500 sıralamasında kendine 470. sırada yer buldu. Yani Türkiye’nin en büyük 1000 firmasından biri olarak Şanlıurfa adına önemli bir başarı elde etti.

 

Şanlıurfa Genç İşadamları Derneği (ŞUGİAD) ve Ufuk Boru Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öksüzoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Firma olarak Şanlıurfa’dan listeye bu yıl 470’inci sıradan giriş yaptık. İnanmak başarmak demektir. İnancımızı, azmimizi ortaya koyarak başardık. Aslında şuan ki sıramızı başarı saymıyorum, asıl ilk 500 firma sıralamasına girdiğimizde başarı elde etmiş olacağız. Hedefimiz ilk 500 listesinde ilk 10’da yer almak. Bu bölgede ağır sanayinin de yapılabileceğini gösterebildiğimiz için ayrıca mutluyum. Bölgemizi, ilimizi, daha iyi yerlere taşıyabilmek adına inancımızla, gayretimizle elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin de konuyla ilgili bir değerlendirmede bulundu. Ertekin “Şanlıurfa’dan bir firmanın Türkiye’nin en büyük 1000 şirketi arasına girmesi bizleri sevindirdi. Temennimiz daha fazla firma ile bu sıralama yer almak. Şanlıurfa bu alanda da önemli bir potansiyeli içerisinde barındırmaktadır. İlimizde bu sıralamaya girebilecek işletmeler bulunuyor. İnşallah önümüzdeki yıl ilk 500’de de ikinci 500’de de daha fazla firmayla yer alırız. Bu vesileyle Türkiye’nin en büyük 1000 şirketi arasına giren Ufuk Boru firmasını ve çalışanlarını bu başarılarından dolayı kutluyor ve muvaffakiyetlerinin devamını bekliyorum” dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com