Advert
Advert
Advert

UEFA flaş karar! Şampiyonlar Ligi artık...

Şampiyonlar Ligi'nde yeni format tartışmaları devam ederken, bu kez maçların oynanacağı günle ilgili değişiklikler gündeme geldi.

UEFA flaş karar! Şampiyonlar Ligi artık...
UEFA flaş karar! Şampiyonlar Ligi artık... admin


France Football'un UEFA koridorlarından yükselen fısıltılara dayandırdığı haberine göre bazı maçların hafta içi yerine hafta sonu oynatılması düşünülüyor.

TV yayın gelirlerinin artırılmasına ve daha çok izleyici çekmeye yönelik yapılması düşünülen uygulamanın 2021'den itibaren geçerli olması düşünülüyor. Grup aşaması maçlarını kapsamayan yeniliğin, çeyrek finalden itibaren gerçekleştirilecek karşılaşmalar için yürürlüğe konması bekleniyor.

Avantajı: Küresel izlenebilirlik

Cumartesi ve pazar öğleden sonra oynanacak maçlar, Amerika kıtasında sabah, Uzakdoğuda ise akşam saatlerine denk geleceği için dünyanın farklı bölgelerinde izlenebilecek. İtalyan Juventus, İspanyol Real Madrid ve Barcelona kulüplerinin konuyu gündeme getirdiği, bu şekilde gelirlerini artırmanın yollarını aradıkları belirtildi.

Dezavantajı: Ligler etkilenecek 

Şampiyonlar Ligi'nde bu yönde bir değişiklik olması halinde, olumlu olduğu kadar olumsuz da sonuçlar doğacak. Avrupa kulvarındaki mücadeleler, ülkelerin kendi ligleri bu durumdan negatif olarak etkilenecek. Ulusal liglerin takvimleri, bu maçlarla çakışacağı için ertelemeler ve iptaller gündeme gelecek.

KAYNAKMİLLİYET

France Football UEFA koridorları Şampiyonlar Ligi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir