Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Uçtu uçtu CHP uçtu!

Uçtu uçtu CHP uçtu!

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2011 Çarşamba 11:05
Uçtu uçtu CHP uçtu!

CHP Genel Merkezi'ne ulaşan bir ankete göre AK Parti ile CHP arasındaki puan farkı 6'ya inmiş durumda...

PR-NET Araştırma Şirketi'nce yapılan Ocak 2011 tarihli ankette, AK Parti'nin oyları yüzde 38.8 olarak belirlendi. CHP yüzde 33.9, MHP ise yüzde 17.2 oy oranında görülüyor.

'Yüz yüze' gerçekleştirilen araştırmada, 15 ilde bin 985 seçmenle görüşüldü. Deneklere 'Bugün seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?' sorusu yöneltildi. Alınan cevaplar doğrultusunda 'kararsızlar ve oy kullanmayacaklar' dağıtıldığında ortaya çıkan oy oranları şöyle:

Anketin sipariş olmadığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise şu değerlendirmeyi yaptı: AKP yüzde 40 bandının altında. CHP'nin ise yüzde 35'lere yaklaşan bir ivme yakaladığı ortada.

Rotayı ABD'ye çevirdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun şubat veya veya mart aylarında ABD gezisi planladığı, başta Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Osman Korutürk olmak üzere kurmaylarının takvimi üzerinde kafa yordukları öğrenildi.

CHP yöneticilerinin, bu çerçevede gelecek ay Türkiye'ye gelecek olan ABD Dışişleri Bakanı Hilary Clinton'un, Kılıçdaroğlu'yla görüşüp görüşmeyeceğini değerlendirdikleri öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun olası ABD gezisinde, üniversite ziyaretleri, Türk dernekleriyle buluşma, think-thank kuruluşlarıyla temas ve ABD üst düzey yöneticileriyle görüşmeler önemli gündem maddeleri arasında yer alacak. Kılıçdaroğlu'nun, temasları sırasında CHP politikaları konusunda muhataplarına bilgi vereceği öğrenildi.

'İCAZET' ÇEKİNCESİNİ PAYLAŞTI

Kılıçdaroğlu'nun ziyaretle ilgili çekincesini ise yakın çevresine şöyle anlattığı bildirildi: Dünyayı tanımak, gidişatı yerinde görmek istiyorum. Bu nedenle vatandaşlarımızın çoğunlukta olduğu AB ülkelerine öncelik veriyoruz. ABD önemli bir ülke. Ancak seçim öncesi gerçekleşecek geziye ilişkin 'icazet almaya gitti' yorumları yapılması olasılığını da göz önünde tutmak gerekir.

AKŞAM

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com