Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Ücretsiz Ders Kitapları Yeni Yıla Hazır

Ücretsiz Ders Kitapları Yeni Yıla Hazır

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci: Ders kitapları 16 Eylül’de sıraların üstünde olacak

Giriş Tarihi: 23 Ağustos 2013 Cuma 10:55
Ücretsiz Ders Kitapları Yeni Yıla Hazır

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl olduğu gibi bu yılda ilk, orta, liselerde okuyan öğrencilere ücretsiz ders ve çalışma kitabı dağıtımı yapacak.

Ücretsiz Ders Kitabı dağıtım projesi kapsamında Şanlıurfa’da 2013–2014 eğitim-öğretim yılında ilk, orta ve liselerde okuyan öğrencilere yaklaşık 2.989.283 adet ücretsiz ders ve çalışma kitabı dağıtılacak. Proje kapsamında öğrencilere ders kitaplarının yanı sıra çalışma kitapları ile öğretmenlere de kılavuz kitapları verilecek.

Kitap dağıtım deposunda bir incelemede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, burada yaptığı açıklamada: “Kitap dağıtımına plan ve program dahilinde hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Okullarımıza ulaştırılan kitaplar personel tarafından poşetlenerek hazır hale getirilecek. 2013–2014 eğitim öğretim sezonu başlamadan kitap dağıtımı bitirilecek ve 16 Eylül tarihinde başlayacak olan eğitim ve öğretim sezonu öncesi okullara kitaplar ulaştırılmış olacak. Okul idarecilerimiz ve velilerimiz bu yönde rahat olsunlar. İlk ders zili çaldığında ders kitapları öğrencilerin sırasında hazır olacaktır. Ayrıca ders kitapları poşetlenmiş bir şekilde öğrencilerimizin oturdukları sıralarda olacak ve kendilerine takdim edilecek Ücretsiz ders kitabı dağıtım projesinde toplam 50 işçi yer alarak 6 kamyon ile gece gündüz demeden kitapları okullara ulaştırmaya çalışıyoruz.

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, öğrencilere ve velilere seslenerek “Yaz tatilin sonuna geldiğimiz şu günleri iyi değerlendirmemiz, öğrencilerimizin bol bol kitap okumalarını belirterek, Kitap okumak bizim kültürümüzde ve geleneğimizde olan bir davranıştır.” dedi

İlci, gece gündüz demeden çalışan başta Şube Müdürümüz Fevzi Çelik Bey olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com