Advert
Advert
Advert

Ücretli öğretmenlik başvusu başlıyor

Ücretli öğretmenlik başvusu başlıyor
Ücretli öğretmenlik başvusu başlıyor


Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü girdiği dersler karşılığında ücret ödediği öğretmenlerin alımının yapılacağını tarihlerin belirlendiğini duyurdu.
Buna göre Başvurular 18.08.2011-26.08.2011 tarihleri arasında İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde yapılacağı belirtildi.
İŞTE MİLLİ EĞİTİMDEN YAPILAN O AÇIKLAMA!..

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; İlimiz İlk ve Orta dereceli okullarında görevli öğretmenlerin uzun süreli raporlu olması, aylıksız izin, yurt dışı geçici görev, askerlik nedeniyle, boşalan veya çeşitli nedenlerle öğretmen atanmayan okullara, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 9. Maddesi gereğince ek ders ücret karşılığı görevlendirme yapılacaktır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesi hükümleri de göz önünde bulundurularak aşağıda belirtilen öncelik sırasına göre;
1- Eğitim Fakültesi Mezunları
2- Fen Edebiyat Fakültesi Öğretmenlik Mezunları
3- Fen Edebiyat Fakültesinin Diğer Bölümleri
4- Diğer Fakülte Mezunları(1,2 ve 3 Madde kapsamındakiler ile ihtiyaç karşılanmadığı takdirde 4. madde kapsamındakilere görev verilecektir.)
Başvurular 18.08.2011-26.08.2011 tarihleri arasında İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine aşağıda belirtilen belgelerle birlikte yapılacak, Merkez ilçeye bağlı Okullara İl Milli Eğitim Müdürlüklerince, ilçelere bağlı okullara ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirme yapılacak, görevlendirilenlerin yerine atama yapıldığı takdirde ve kadrolu öğretmeni göreve başladığında aynı yerleşim yerinde ihtiyaç bulunan başka bir okula görevlendirilmeleri yapılacak ihtiyaç bulunmaması halinde görevlendirmeleri sona erdirilecek ve bu öğretmenler hiçbir hak talebinde bulunamayacaklardır. İhtiyacın karşılanmaması durumunda Yüksek Okul Mezunları İçin ayrıca duyuru yapılacaktır.

WWW.BALİKLİGOL.COM

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!