Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Uçaklarda helal gıda yaygınlaşıyor!

Uçaklarda helal gıda yaygınlaşıyor!

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2010 Pazartesi 10:18
Uçaklarda helal gıda yaygınlaşıyor!

Financal Times Gazetesinin haberine göre Gategroupun özellikle havayolu şirketlerine ağırlık vermesi havayollarında yaşanan rekabeti ve bu sektördeki değişimi ortaya koyuyor. Gategroup CEOsu Guy Dubois, Amacım, yoğun iş yaptığımız merkezlerdeki tedarikimizi helal gıda standartlarıyla uyumlu hale getirmek. dedi. Gate Gourment birimiyle Delta, British Airways ve Cathay Pacific gibi dünyanın önde gelen havayolu şirketlerine hizmet veren şirket, sadece helal gıda sağlayan ilk mutfağını, Londradaki Heathrow Havalimanında önümüzdeki günlerde faaliyete geçirecek. Dubois, Eğer tüm ürünleri helal standartlara göre üretirsek hem karmaşıklığı azaltıp hem de maliyet tarafında avantaj sağlayacağız. Bu tercih toplumsal ya da dinî düşüncelerden kaynaklanmıyor. diye konuştu.

Helal gıda standartlarına uygun ürünler domuz eti ve alkol içermediği gibi etin sağlandığı hayvanların kesimi de İslamî usullere uygun oluyor. Havayollarına yiyecek ve içecek tedariki sağlayan şirketler uzun zamandan beri mutfaklarının bir bölümünde helal gıda standartlarına uygun yiyecek ve içecek üretiyor. Gategroup, büyük bir Müslüman toplumun yaşamadığı bir ülkede faaliyet gösteren şirket olarak, ana mutfaklarını İslamî standartlara uygun kılma kararı alan ilk firma olacak. Helal gıdanın getireceği yeni maliyetlerin 12 milyar dolarlık havayolu endüstrisi için yeni bir endişe kaynağını olacağını savunanlara cevaben Dubois, Bugün, helal gıda özel bir yemek, ama domuz eti de özel yemek. Ama geriye kalan her şey ortak. diyor. Londra Heathrow Havalimanında 3 milyar dolarlık helal tesisleri olduğunu söyleyen Gategroup, helal gıdanın şirket için büyük tasarruf sağlayacağını ifade ediyor.

Kaynak: Zaman


Etiketler:  uçak helal gıda haber 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com