Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya TYB yeni yönetimini seçti

TYB yeni yönetimini seçti

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2010 Çarşamba 11:25
TYB yeni yönetimini seçti

Rızvaniye Külliyesi'ndeki şube merkezinde yapılan kongrede kayıtlı 60 üyeden 29 üye toplantıya katıldı. Yeterli çoğunluğun sağlanmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Divan Başkanlığına Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi Üyesi Mehmet Sarmış, katip üyeliklerine de Müslüm Abacıoğlu, Emine Güllüoğlu ile Veysel Polat seçildi. Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi Kurucu Başkanı Cuma Ağaç, Türkiye Yazarlar Birliğinin genel merkez ve şubeler düzeyinde Türkiye genelindeki faaliyetlerinden söz ederek, Türkiye Yazarlar Birliği'nin genelde ülkemize, özelde Şanlıurfa'ya katkılarını anlattı. Ağaç, Şimdiye kadar görev yapan başkan İbrahim Erhan Emiroğlu ve yönetimine teşekkür etti.
Kongrede Cuma Ağaç, Ahmet Kaya, Selami Yıldız, Eyyüp Azlal, Mahmut Kaya, Mehmet Talat Akay, Abdullah Arif İnan yönetim kurulu üyeliklerine seçilirken, Denetim Kurulu asil üyeliklerine de, Veysel Polat, Mehmet Sarmış ve Müslüm Abacıoğlu getirildiler. Genel Merkez Delegesine ise, Cuma Ağaç, Veysel Polat, Ahmet Kaya, Gül San, Eyyüp Azlal, Halil Soran, Osman Güzelgöz, Mehmet Oymak, Emine Güllüoğlu seçildi.
Türkiye Yazarlar Birliği Faaliyetleri;     "Mehmet Akif İnan Araştırma Merkezi açıldı. Türkiye yazarlar Birliği Şanlıurfa şubesi tarafından Büyük şair Akif İnan anısına bir araştırma merkezi kurdu. Konya'da Türkiye Yazarlar Birliğinin üç önemli şubesi Konya, Bursa ve Şanlıurfa şubelerinin ortak faaliyeti Kadim şehirlerin Buluşması yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Hayrunnisa Gül'ün himayelerindeki 'Konuşan Kitap Şenliği' 8-9 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Organizede Türkiye Yazarlar Birliği çadırı altında Urfalı ve misafir yazarlar okuyucularla sohbet etti. TYB Şanlıurfa şubesi olarak iki gün dolu bir program gerçekleştirdi. Telif hakları ve Basın Yasası söyleşisi yapıldı. Konferansa Av. Cüneyt Altıparmak yeni çıkan yasa ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "Güneydoğuda Kadın Olmak" paneli düzenlendi. Panele Mahmut Kaya, Gül San, Asuman Yazmacı ve Eyyüp Azlal katıldı. Medeniyet Köprüleri konferansı düzenlendi. Konferansa Viyana Üniversitesi Türkoloji bölümü hocalarından Dennis Mete katıldı. Akif İnan'ı Anma ve Anlama Programı gerçekleştirildi. Hüseyin Tanrıverdi, Mustafa Özçelik, Recep Garip ve Zübeyir Yetik ile Urfalı şairler Mehmet Akif İnan'a adanan şiirlerini okudu. Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesince hazırlanan 'Edebiyatımızda Sakarya' konulu söyleşiye katılımcı olarak Sakarya Yazarlar Birliği Şube Başkanı Fahri Tuna katıldı. Dış Ticaret müsteşarlığında danışman olarak görev yapan hemşerimiz Şair ve yazar Yasin Küçükoğlu tarafından "Şair ve Tacir" konulu konferans verildi. Prof. Dr. Muhammed Nur Doğan 'İslam'ı Kur'an'dan Okumak' adlı konferans verildi. Ayrıca imza günü düzenlendi. Yazar Zübeyir Yetik için imza günü düzenlendi. Şubemiz, Yenişehir Halk Eğitim Merkezi ile beraber Gazel, İngilizce, Ney, Ebru, Hüsn-ü Hat, Arapça, Farsça, Resim, Cenaze Yıkama kursu düzenledi. Kurslarımız devam etmektedir. 'Işığımı arıyorum, okuyorum' programı çerçevesinde İl Özel İdaresinde kitap okuma programı gerçekleştirildi. Şanlıurfa Gazeteciler Birliği ile ortaklaşa her Cuma günü akşamı 'Cuma Sohbetleri' adı ile kültürel sohbetler yapıldı ve devam ediyor."
www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com