Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem TYB şanlıurfa Şubesi Mısır'daki İdamları Kınadı

TYB şanlıurfa Şubesi Mısır'daki İdamları Kınadı

Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi twitter üzerinde hak ve hürriyet havariliğine soyunan Batı'ya Mısır'daki darbeye ve verilen 529 idama sesiz kalmakla suçladı.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2014 Salı 12:36
TYB şanlıurfa Şubesi Mısır'daki İdamları Kınadı

Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi, Mısır’da darbeyle gelen yönetimin çoğunluğu Müslüman Kardeşlerden olan 529 kişiye yönelik verdiği idam kararlarını kınıyoruz. Bu kararları meşru olmayan Mısır yönetimi tek başına almamıştır, İsrail ve Batı’nın, özellikle ABD’nin desteğiyle almıştır.
Ülkemizde twitter üzerinde hak ve hürriyet havariliğine soyunan Batı, bir insanın en temel hürriyeti olan yaşama özgürlüğü elinden alınacak sesini çıkaramıyor. Mısır’da idama mahkum edilen insanlar, meşru bir hükümetin darbeciler tarafından cebren ve hileyle görevden uzaklaştırılmasına karşı sadece demokratik hakları olan barışçıl gösteriler düzenliyor. Batı ve ABD, demokrasinin tarafını tutması gerekirken darbecilerin tarafını tutuyor.

Türkiye Yazarlar Birliği Camiası olarak Batının bu iki yüzlüğünü kınıyor, hak ve adelet ve hukukun herkese ve her zaman lazım olduğunu bildirmek istiyoruz. Tarafımız, kişilerin temel hak, ve hürriyetlerinin tarafıdır.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com