Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya TYB Başkanları Şanlıurfa’da toplandı

TYB Başkanları Şanlıurfa’da toplandı

TYB, 7. Şubeler Toplantısını Şanlıurfa’da yaptı. Türkiye Yazarlar Birliği Şube Başkanlarının faaliyetlerini ve neler yapacaklarını anlattıkları, Genel merkezin bazı duyuruları yaptığı toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2015 Pazartesi 10:56
TYB Başkanları Şanlıurfa’da toplandı


Şanlıurfa TYB faaliyetlerini anlattı
TYB K.Maraş Şube Başkanı İsmail Göktürk’ün oturum Başkanlığını yaptığı toplantının açılışında konuşan Şanlıurfa Şube Başkanı Cuma Ağaç, Şube faaliyetlerini anlattı ve ‘Cuma Sohbetleri’nin de düzenli olarak aksatılmadan devam ettiğini, ülkelerindeki iç savaş nedeniyle ülkemize sığınan Suriyeli sığınmacılar için yapılan çalışmaları anlattı. Ağaç, Şanlıurfa TYB’nin 15. Yılında olduğunu hatırlattı.

TYB Genel Başkanından bilgilendirmeler
TYB Genel Başkanı Prof.Dr. Hicabi Kırlangıç ta, Şanlıurfa’da yapılan 3. Milletlerarası Şehir Yazarları Kongresi (Sempozyum) ve 7. Şubeler Toplantısı ile ilgili bilgiler verdikten sonra 11. Uluslar arası Şiir Şöleninin Tataristan’da yapılacağını söyledi.

Şeref Başkanından nasihatler
TYB Mütevelli Heyet Başkanı D.Mehmet Doğan ise, TYB Genel Merkezinin çalışmaları ile ilgili tamamlayıcı bilgiler verdikten sonra, Şanlıurfa’dan Adıyaman’a geçerek orada da TYB Şubesinin açılışını yapacakları müjdesini verdi.
Başkan Doğan, şehirlerde Üniversiteler bulunduğunu ve TYB Şubeleri olarak Üniversite Öğretim Görevlileri ile iyi ilişkiler kurmaları gerektiğini, onları da TYB’ye dahil etmelerinin faydalı olacağını, gençliğe önem verilmesini, yakın zamanda da TYB’nin 40. Yılını kutlayacaklarını belirtti.
D.Mehmet Doğan, TYB’nin marka olduğunu belirterek, 33 yıldır ödüllendirme yaptıklarını ve bu konuda Şubelerin de yardımcı olmasını istediklerini söyledi.

Genel Merkez / Şube ilişkileri
Konuşmaların andından TYB Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Güneş te, Şubelerin Genel Merkezle ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini anlatarak tüzükten bazı maddeleri hatırlatıp gereğinin yapılması konusunda açıklayıcı bilgiler verdi.

Belediyelerle ilişkiler
TYB Bursa Şube Başkanı Mustafa Baki Efe, TYB Şubelerinin Belediyelerle iyi ilişkiler içersinde olmasının faydalı olduğunu gördüklerini, Belediye Kültür Müdürlüklerine de mutlaka kültürden, edebiyattan anlayan TYB üyelerinden biri de olsa görevlendirilmelerinde etkin olunmasının faydalı olacağını söyledi.

2016 yılı TYB toplantısı Gaziantep’te
Toplantıya katılan Şube Başkanlarının görüş ve önerilerinin ardından 2016 yılı TYB Şube Başkanları Toplantısının Gaziantep’te yapılması kararı alındı.
4. Milletlere arası Şehir Yazarları Kongresinin ise, 2017 yılında Erzurum ilinde yapılmasının uygun olacağı görüşü benimsendi, bu konuların yapılacak istişareler sonucunda netlik kazanacağı hatırlatıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazetecilerden Siverek Kaymakamı Demirel’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com