Advert
Advert
Advert

Twitter yenilendi

Twitter yenilendi
Twitter yenilendi

San Franciscoda düzenlenen basın toplantısında Twitterın kurucusu (CEO) Evan Williams, yenilikleri tanıttı. Bugün sadece küçük bir kullanıcı kesimine açılan yeni Twitter.com, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılarda aktif hale gelecek. Ön gösterim süresince kullanıcılara eski ve yeni versiyon arasında seçme şansı sunacak olan Twitter, daha sonra olduğu gibi yeni versiyonu kullanıyor olacak.

VİDEO İZLENEBİLECEK

Twitter.com sunacağı yeni tasarımın yanında resim, video gibi içerikleri de arayüzünden görüntülüyor olacak. Twitter iPad uygulamasını kullananların aslında biraz olsun aşina oldukları bu kullanım ile Twitterın sol kolonunda tweetleri görüntülerken, sağ kolonunda tweetin içeriğindeki videoyu izlemek mümkün olacak. Bu özelliği uygulayabilmek için Twitter.com önde gelen birçok içerik paylaşım servisi ile işbirliğine gitmiş. Bu şirketlerden bazıları Dailybooth, DeviantArt, Etsy, Flickr, Justin.TV, Kickstarter, Kiva, Photozou, Plixi, Twitgoo, TwitPic, Twitvid, USTREAM, Vimeo, Yfrog, ve YouTube.

MİNİ PROFİL ÖZELLİĞİ EKLENDİ

Tweetin üzerine tıklandığında gönderen kullanıcının diğer tweetleri, haritada gönderildiği konum, tweete yapılan replylar gibi bilgiler görüntülenecek. Twitter yeni versiyonuyla birlikte mini profil adını verdiği özelliği de devreye aldı. Bu özellikle birlikte artık kullanıcı adlarının üzerine tıklandığında kullanıcının bilgileri görüntülenebilecek. Toplantıda ayrıca Twitterın mobil kullanıcı sayısının yüzde 250 arttığını açıklayan Williams, günde gerçekleşen 370 bin yeni üye kaydının yüzde 16sının mobil cihazlar üzerinden yapıldığı kaydedildi.

AA
Etiketler:  Twitter ceo 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!