Advert
Advert
Advert

Twitter 140 kareter sınırını kaldırıyor mu? Açıklama Geldi

Twitter'ın en büyük sorunu karakter sınırlaması olarak biliniyor. Twitter, 140 kareter sınırını kaldırıyor mu? Twitter'a fotoğraf eleince kaç karekter kalıyor? Aylık ortalama 320 milyon aktif kullanıcısı bulunan sosyal ağ ve mikroblog sitesi Twitter'dan açıkama geldi.

Twitter 140 kareter sınırını kaldırıyor mu? Açıklama Geldi
Twitter 140 kareter sınırını kaldırıyor mu? Açıklama Geldi

Aylık ortalama 320 milyon aktif kullanıcısı bulunan sosyal ağ ve mikroblog sitesi Twitter'ın en büyük sorunu karakter sınırlaması olarak biliniyor. 140 karakter sınırlaması üzerinde bugüne kadar çok konuşuldu ve tartışıldı. Hatta bir ara 10,000 karakter kullanımına müsaade edileceği iddia edildi. Fakat bu iddia Twitter'ın en yetkili ismi Jack Dorsey tarafından yalanlandı.

Sosyal medyanın 'mini' mesaj platformu Twitter'da kullanıcıların yıllardır eleştirdiği tek bir şey var: 140 karakter sınırı. Bazı kullanıcılar tarafından bu sınır olumlu karşılansa da (az ve öz yazma becerisini tetikliyor), birçok kişi yazmak istediklerini 140 karaktere sığdıramadıkları için, bu limitin artırılmasını istiyor. Hatırlayacak olursak, geçtiğimiz aylarda sınırın kalkacağı yönünde gelişmelerin olduğunu ve 10.000 karaktere kadar müsaade edileceğini söylentisi vardı.

Dorsey, 140 karakter sınırı ile alakalı geçtiğimiz aylarda şu ifadelerde bulunmuştu:

    İlk başta zaten 140 karakter sınırımız yoktu. Onu kısa süre bir sonra SMS'lerle (160 karakter) uyumluluk sağlanabilsin, dilendiği vakit tweet'ler tek bir SMS'ye sığdırılabilsin diye ekledik. Ki bu sınırlama güzel de oldu. Üretkenliği, ilhamı, 'az ama öz' becerisini tetikledi. Dahası hız da kattı. Bu hissiyatın kaybolmasına da asla izin vermeyeceğiz.

Bugünlerde ise karakter konusunda yeni bir gelişme var. Bloomberg'in haberine göre Twitter'da artık 140 karakteri sonuna kadar kullanabileceğiz! Peki, bu ne anlama geliyor? Şöyle ki; bugüne kadar fotoğraf eklediğimizde 24, link eklediğimizde ise 23 karakter hakkımız azalıyordu. Geriye kullanabileceğimiz 116 ve 117 karakter kalıyordu. İşte söz konusu habere göre artık bu eksilme tarihe karışacak ve fotoğraf veya link eklesek dahi yazım hakkımız 140 karakter olacak.

Söz konusu genişletmenin 2 hafta içinde tüm kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.
kaynak: yeni Şafak

Twitter Twitter 140 kareter sınırını kaldırıyor mu? Twitter'a fotoğraf eleince kaç karekter kalıyor?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı