Advert
Advert
Advert

Tutsak asker yaşadıklarını anlattı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Viranşehir ilçesine ziyarette bulundu.

Tutsak asker yaşadıklarını anlattı
Tutsak asker yaşadıklarını anlattı

Önce ilçe kaymakamlığını ziyaret eden Vali Celalettin Güvenç’i Viranşehir Kaymakamı Muhammet Lütfi Kotan karşıladı. Kaymakamlık makamında, kuyu sularıyla tarlalarını sulayan çiftçilerle bir araya gelen Vali Celalettin Güvenç’e, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun ve TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nden gelen yetkililer eşlik etti. Burada çiftçilerin arazilerini sulamalarına kaynaklık eden kuyuların kayıt alınarak temiz bir sayfa açılmasını isteyen Vali Güvenç, herkesin kullandığı elektrik için de abonelik yaptırması gerektiğini söyledi. Çiftçilerin bu konudaki taleplerini dinleyen Vali Güvenç, TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nden gelen yetkililerle değerlendirme yaparak, kolaylık sağlanması açısından ilçede TEDAŞ tarafından personel görevlendirileceğini ve herkesin aboneliğini yarından itibaren kaymakamlığa gelerek yaptırabileceğini söyledi.

 

Tarımsal sulama yapan çiftçilerden kuyularını kayıt altına alacaklarına dair söz alan Vali Celalettin Güvenç’in Viranşehir ilçesindeki temasları kapsamında bir sonraki durağı ise geçtiğimiz gün serbest bırakılan Jandarma Er Hadi Gizli’nin yaşadığı Viranşehir’e bağlı Sergen Köyü oldu.

 

Vali Celalettin Güvenç, Sergen Köyü’ne Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Viranşehir Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan ve İl Jandarma Komutanı Emin Dursun’la birlikte geldi. Köye gelenler için kurulan çadırın önünde Vali Güvenç ve beraberindekileri karşılayan Hadi Gizli, ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Aileye geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Güvenç, 15 kardeşi bulunan Hadi Gizli ile ağabeyi Abdulaziz Gizli ile burada bir süre görüştü. Hadi Gizli ve ağabeyi Abdulaziz Gizli’ye geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Celalettin Güvenç, ziyaret sonrası bir açıklama yaptı. Vali Güvenç, Viranşehir’e çiftçilerle görüşmek üzere geldiklerini ve bu vesileyle de Sergen Köyü’ne geçerek, Hadi Gizli’yi de ziyaret ettiklerini söyledi. Hadi Gizli ve ailesinin mutluluğunu, sevincini paylaştıklarını anlatan Vali Güvenç,  daha sonra köyden ayrıldı.

Şanlıurfa Vali Celalettin Güvenç Sergen Köyü Hadi Gizli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı