Advert
Advert
Advert

Türkün kucaklaşan Türkiye hayali

Türkün kucaklaşan Türkiye hayali
Türkün kucaklaşan Türkiye hayali

Demokratik Toplum Kongresi Başkanı Ahmet Türk, Diyoruz ki gelin Türkü, Kürtü, Arapı, Lazıyla kucaklaşan ve birbirinin haklarına saygı gösteren bir Türkiye yaratalım dedi.

DTK tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Hakkariye gelen Ahmet Türk ile eski milletvekili Aysel Tuğluk, şehir girişinde Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu ve partililer tarafından karşılandı.
Türk, Belediye Başkanı Bedirhanoğlunu makamında ziyaret ettikten sonra belediye binası balkonundan halkı selamladı.Kürtçe başladığı konuşmasına bir süre sonra Türkçe devam eden Türk, Kürt halkının özgür olduğu bir gelecek özlemi içinde olduklarını ve bunun gerçekleşmesi için çaba gösterdiklerini belirterek, şunları kaydetti:Bu özgürlük mücadelesi için yan yana, omuz omuza birlikte yürüyeceğiz. Artık Kürt halkı bu coğrafyada birilerinin istediği şekilde yönetilmek istemiyor. Kendisini yönetime katmak arzusu ve kararlılığı içindedir. Bugün uzun yılların mücadelesi sonucunda artık bütün dünya görüyor ve biliyor ki Kürtler geçmişteki anlayışları da kabul ederek, yeniden dirilerek özgür bir geleceği kurmak için çaba göstermektedir. Bugüne kadar inkar ve imha politikaları para etmedi. Çünkü zulümlerden geçen Kürt halkı ödün vermedi, taviz vermedi ve gün geçtikçe daha örgütlü bir yapı ile mücadelesine katıldı, mücadelesini büyüttü. Diyoruz ki gelin Türkü, Kürtü, Arapı, Lazıyla kucaklaşan ve birbirinin haklarına saygı gösteren bir Türkiye yaratalım.Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalanın Kürt sorununun çözümü konusunda önemli fırsatlar oluşturduğunu ileri süren Türk, bunun heba edilmemesi, diyalog ve müzakere arayışına yanıt verilmesi gerektiğini savundu.Konuşmasının ardından BDP İl Başkanlığını ziyaret eden Türk ve beraberindekiler, daha sonra kentteki kanaat önderleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve bazı parti yöneticileri ile basına kapalı toplantı yaptı.Bu arada, DTK Başkanı Türkün karayolu ile kent merkezine gelişi sırasında karşı yönden gelen Türk bayraklarıyla süslü askeri konvoya, bazı partililerin ıslıkla tepki göstermesi dikkati çekti.

Şantiye, ofis ve diğer yaşam alanları için konteyner modelleri.
BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı