Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem TURKUAZ PROJESİ AMACINA ULAŞTI

TURKUAZ PROJESİ AMACINA ULAŞTI

Eyyübiye Belediyesi’nin “Turkuaz Bayrak” uygulamasıyla, halka sağlıklı ve kaliteli hizmet sunan işletmeleri ödüllendirmesi amacına ulaşıyor. Bu bayrağa sahip olmak için başvuruda bulunan işletmeler, bu bayrağın tüm gereklerini yerine getirerek, hizmette kaliteyi sağlıyorlar.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2015 Salı 16:27
TURKUAZ PROJESİ AMACINA ULAŞTI

 Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, turkuaz bayrak uygulamasının, halkın ihtiyaçlarından, şikâyetlerinden ve taleplerinden doğduğunu belirtti. Eyyübiye’yi hem çevresel dokusu hem de alışveriş mekânları ve imkânlarıyla çağdaş bir kent konumuna getirmek istediklerini söyleyen Ekinci, turkuaz bayrak uygulaması öncesi kamuoyu araştırması yaptıklarını hatırlatarak, “Bu araştırma soncunda başlattığımız uygulamanın amacına ulaştığını görmek bizi memnun ediyor” dedi. 

“VATANDAŞA ANKET YAPILDI” 

Başkan Mehmet Ekinci, “Eyyübiye’ de başta yiyecek içecek mekânları olmak üzere işletmelerden alışveriş yapan gerek kendi hemşerilerimiz, gerekse şehrimize dışarıdan gelen misafirlerimizle anket yaptık. Gördükleri eksikleri, taleplerini belirledik. Bunun sonucunda vatandaşa sunumda en fazla memnuniyet yaşatacak biçimde donanımlı, hizmeti kusursuz icra etmeye çalışan işletmelerimize turkuaz bayrak vermeye başladık. Turkuaz bayrak, işletmenin bir müşterinin aradığı kriterlere sahip olduğu anlamına geliyor. Buraya gelen ziyaretçilere de ‘Burada istediğim kalitede hizmet alabilirim’ duygusunu, rahatlığını ve güvenini veriyor.” dedi. 

“40 İŞLETMEYE BAYRAK VERİLDİ” 

Turkuaz bayrak almak için başvuruların sıklaştığını ve şu ana kadar 40 civarında işletmeye bu ayrıcalığı tanıdıklarını kaydeden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Elbette ki, bu bayrak ziyaretçiler, alışveriş edecekler açısından bir tercih nedeni oluyor. Bir zaman gelecek belki insanlar artık bir yerde turkuaz bayrak yok ise oraya girmeyecekler. Şu an 40 civarında olan sayımızın giderek artacağını görüyoruz. Çünkü işletmeler arasında bu konuda bir yarış var. Elbette ki, işletme sahiplerimiz de yaptığımız bu uygulamanın Şanlıurfa için de kendilerinin için de bir kazanç olduğunu biliyorlar ve destekliyorlar.” diye konuştu. 

“TURKUAZ MASA REHBER OLUYOR” 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, belediyeye kurdukları “Turkuaz Masa’nın da, halkın talep ve şikâyetlerini almak ve hizmetlerini buna uygun şekillendirmek için kendilerine rehber olduğunu söyledi. Ekinci, “Halkımız, ‘Turkuaz Masa’ aracılığıyla beklentilerini, sorunlarını aktarıyorlar. Biz de en yaygın ya da en aciliyet gerektiren sorunları kısa zamanda tespit edip, çözüm imkânlarımızı ona göre yönlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com