Advert
Advert
Advert

Türkiyeyi seçmem tamamen kişisel

Türkiyeyi seçmem tamamen kişisel
Türkiyeyi seçmem tamamen kişisel
Milli futbolcu Nuri Şahin, Almanya ile cuma günü oynanacak Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçının kendisi için özel bir anlam taşıdığını, Ay-yıldızlı formayı giymesinin kişisel bir tercih olduğunu bildirdi.

AFPde yayımlanan haberde, Nuri Şahinin, Mesut Özil gibi Almanyada doğup büyüdüğü, ancak milli forma konusunda Türkiyeyi tercih ettiği hatırlatıldı; futbolcunun, Cuma günü oynanacak maçta Almanya Milli Takımına karşı Ay-yıldızlı formayı giyecek olmam hiçbir sorun teşkil etmiyor şeklindeki ifadesine yer verildi.

Nuri Şahin, milli forma konusunda atalarının ülkesini tercih ettiğini, bunun kişisel bir tercih olduğunu ifade etti.

22 yaşındaki futbolcu, 3. kuşak Türklerin yaşadığı Almanyaya çok iyi uyum sağladığını belirtti ve Kim bilir? Belki bir gün Almanyanın yeni başbakanı buradaki 4. kuşak Türklerden çıkar dedi.

Futbolcu, Almanya Milli Takımının, çok kültürlü bir ekip olması açısından örnek teşkil ettiğini, Mesut Özil gol attığında tüm ülkenin buna alkış tuttuğunu ifade etti. Şahin, cuma günü oynanacak maçın kendisi açısından özel bir yeri bulunduğunu kaydetti.

Haberde, Almanya Milli Takımının teknik direktörü Joachim Löwün, Nuri Şahinin Türkiyeyi tercih etmesinden üzüntü duyduğu, Almanya Futbol Federasyonunun, bu tip özel oyuncuların farklı ülkelerin milli formalarını giymelerinin önüne geçmek için çalışmalarda bulunduğu öne sürüldü.

Haberde ayrıca, iki ülke arasında oynanacak A Grubu mücadelesinde, 74 bin 244 kapasiteli Olympic Stadiuma 30 bin Türk seyircinin gelmesinin beklendiği, maçta her iki takımın da kendisini evinde hissedeceği yorumu yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
milüfer naz     2015-04-03 Siz, insanlara iyiliği emrederken, kendinizi unutuyor musunuz? Oysa siz kitabı okuyorsunuz. Yine de akıllanmayacak mısınız? (Bakara Suresi, 44)
Abdullah     2015-04-02 Bu yazınızda memleket sevdası buram buram kokuyor. Bu güzel kokuya yetkililerinde duyarlı olmasını temenni ediyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!