Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset TÜRKİYE'Yİ DEHŞETE DÜŞÜREN DARBE PLANI

TÜRKİYE'Yİ DEHŞETE DÜŞÜREN DARBE PLANI

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2010 Perşembe 11:28
TÜRKİYE'Yİ DEHŞETE DÜŞÜREN DARBE PLANI

Taraf'ın dün yayımladığı Çarşaf, Sakal, Oraj ve Suga planları ile Beyazıt ve Fatih camilerinde cuma günü bombalı saldırılar düzenlenecek, Ege'de Türk jeti düşürülecek, AK Parti aciz gösterilmeye çalışılacaktı. Kaos ortamı sonunda 11 sayfalık Balyoz planı hayata geçirilecekti.

Planın hazırlık, harekat ortamının şekillendirilmesi, icra ve yeniden yapılanma olmak üzere dört başlıktan oluştuğu iddia edilen haberin bugünkü bölümünde  darbenin icra aşamasında, toprak altına gömülü mühimmatın çıkarılması isteniyor.

Darbeye direnmesi muhtemel 200 bin kişinin İstanbul'da Şükrü Saraçoğlu, Burhan Felek Spor Salonu ve Ümraniye NETAŞ tesislerinde tutulmasının planlandığı iddia ediliyor.

İddiaya göre planda darbe ve sonrasında yararlanılacak, İstanbul ve çevresinde yaşayan, ordu ile bağlantılı 843 kişinin isimleri de sıralanıyor.

Habere göre demokrat görüşü bilinen 36 gazeteci gözaltına alınacak, 137 gazeteciden ise darbeye destek amaçlı olarak faydalanılacaktı.

Dönemin I. Ordu Komutanı Çetin Doğan ise iddiaları yalanladı, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nde her kademede mevcut planları gözden geçirmek üzere harp oyunu, plan tatbikatı ve seminerler yapılması doğal bir uygulamadır" dedi.

Doğan, "Şahsıma yönelik çirkin bir iftira kampanyasında bulunanların asıl hedeflerinin ben değil tsk olduğunu biliyorum" ifadesini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com