Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Türkiye'ye tarafına 14 havan topu düştü

Türkiye'ye tarafına 14 havan topu düştü

Türkiye sınırına yakın bölgelerde dün geceden bu yana devam eden çatışmalardan 14 havan topu mermisinin Türkiye tarafına düştüğü açıklandı.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2014 Pazartesi 12:43
Türkiye'ye tarafına 14 havan topu düştü

ŞANLIURFA- Türkiye sınırına yakın dün boşaltılan mahallerde çatışmalar yoğunlaşması Türkiye tarafına onlarca havan topunun düşmesine sebep oldu.

Sabah saatlerinde bir son dakika gelişmesi daha yaşandı. Sınırda devam eden çatışmalarda sınırın diğer tarafından ateşlenen havan mermisi dün tahliye edilen boş bir eve isabet etti. Havan topu mermisinin isabet ettiği evin dün boşaltılması olası bir facianın önüne geçti.

Şanlııurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada; sınır bölgesinde yoğunlaşan çatışmaların ardından 14 havan topu mermisinin Türkiye tarafına düştüğü belirtildi.

Sınırda çatışmaların yoğun olarak devam etmesi üzerine Urfa Valisi İzzettin Küçük, kriz masasına talimat vererek köylerin boşaltılmasını istemişti.

Vali Kucuk Suleyman Sah Parkı'nın Bir an  önce boşaltılmasını isteyerek bu bölgede 18 yas altındaki çocukların kaldığını ve bu çocuklarla ailelerinin güvenli bölgeye taşınmasını sağladı.

Vali Küçük'ün  talimatı ile Aşağı Kendirci, Yukarı Kendirci ve Mürşitpınar ve SüleymanŞah Parkı boşaltılması olası bir facianın önüne geçti.(Osman Gülebak-İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com