Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Türkiye’nin Kadın Girişimcileri Urfa’da Buluştular

Türkiye’nin Kadın Girişimcileri Urfa’da Buluştular

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Koordinatörlüğünde faaliyet gösteren TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu organizesiyle düzenlenen “Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Şanlıurfa Buluşması” Harran Üniversitesi’nde yapıldı.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2016 Perşembe 10:16
Türkiye’nin Kadın Girişimcileri Urfa’da Buluştular


TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras Başkanlığında illerde bir dizi etkinlik halinde sürdürülen; birincisi Samsun’da, ikincisi Adana’da üçüncüsü Edirne’de düzenlenen, Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Buluşması’nın dördüncüsü “Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Şanlıurfa Buluşması” adı ile Şanlıurfa’da geçekleştirildi. TOBB Girişimcilik Müdürü Murat Mercan’ın katılımları ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlik, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı’nın konuşmaları ile başladı.
Vildan Polat, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu’nun kuruluş amacı, vizyonu ve misyonu hakkında bilgiler paylaştığı açılış konuşmasında “TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu olarak ilimizdeki kadın girişimci sayımızın arttırılmasına yönelik Girişimcilik eğitimleri, Girişimcilik seminerleri, Girişimciliğe teşvik için yarışma programı, Kadın kültür merkezlerinde KOSGEB eğitimleri, proje yazma eğitimleri düzenledik, yeni kadın girişimcilerimize mentorluk yaptık” dedi.
Asuman Yazmacı ise ticari girişimden önce bilinçlerde bir girişim ruhunun oluşturması gerektiğini vurguladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bir ülkenin veya bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına öncülük eden unsurların başında kadınlar gelmektedir. Kadınlar ne ölçüde sosyal hayatın içine dâhil olursa ve çalışma hayatında yer alırsa toplum da o ölçüde gelişme gösteriyor demektir. Nüfusun yarısı kadın olan ülkemizde, kadınların iş gücü piyasasına daha çok katılımını sağlamak ve bu katılımın kalitesini yükseltmek, Türkiye’nin, hızlı gelişimi ve Avrupa uyumu açısından büyük önem taşımaktadır. Çünkü kadınlarımızın kendine has yetenek ve becerilerle mal ve hizmet üretimine daha fazla katkı sağlaması, ekonomiye yeni bir enerji dinamizm kazandıracaktır” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından, Moderatörlüğünü TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Merih Eskin tarafından yapılan panel bölümüne geçildi. Programa, panelist olarak katılan, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Zeynep Erkunt Armağan, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Dilek Aslan, iş dünyasında kadın olmaktan dolayı yaşadıkları zorlukları, zorlukları nasıl kolaylaştırdıklarını, korkularını, başarılarını, hayallerini ve hedeflerini katılımcılar ile paylaştı. Panelin ardından soru cevap kısmına geçildi; panelistler, Şanlıurfalı kadın girişimcilerin ve girişimci adaylarının sorularını samimiyetle cevapladı.
Panelin ardından Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu ve Eğitmen Hülya Erbeyli girişimcilik, liderlik ve kariyer konularında söyleşi gerçekleştirdi.

Türkiye, Kadın Girişimciler, Urfa, Buluştular
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com