Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Türkiye’nin ilk porselen fabrikası Şanlıurfa’da açıldı

Türkiye’nin ilk porselen fabrikası Şanlıurfa’da açıldı

Türkiye’de ilk, Dünya’da 11. olan porselen fabrikası Şanlıurfa’da açıldı.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2012 Salı 14:20
Türkiye’nin ilk porselen fabrikası Şanlıurfa’da açıldı
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin hizmete giren fabrikaya bir ziyaret gerçekleştirerek üretilen ürünleri yerinde inceledi. Meks Group bünyesinde, Şanlıurfa 2. Organize Bölgesi’nde açılan fabrikada 180 kişi istihdam ediliyor.

Açıldığı günden bu yana yoğun talep gören ve ilimizde yatırım yapmak üzere gelen büyük firmalarla dikkat çeken Şanlıurfa 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’nin ilk porselen fabrikası hizmete girdi. Meks Group bünyesinde açılan porselen fabrikası, modern donanım ve uzman ekiple Çin’le rekabet etmeye hazırlanıyor. Piyasaya hâkim bir ekiple yola çıkan Meks Group,  Çin ürünlerinin piyasada oluşturduğu olumsuz etkileri yok etmenin hesaplarını yapıyor. 300 kişi kapasiteli fabrikada şuan 180 kişi çalışıyor. İstihdamı arttırmak üzere çeşitli çalışmaların yapıldığını ifade eden şirket yetkilisi Hacı Mehmet Kurt, en kısa zamanda tam kapasite ile çalışacaklarının müjdesini verdi. Ayrıca Hacı Mehmet Bey Çin ile rekabet edebilmek adına bu fabrikayı kurduk, şuan için piyasaya biz hâkimiz, yani Çin’i solladık, inşallah  daha iyi işler yapacağız” diyerek fabrikanın gelecek planları hakkında bilgi paylaştı.

Gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili bir değerlendirme yapan ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin “Gerçekten çok güzel bir tesis kurulmuş, Hacı Mehmet Kurt kardeşimizi Şanlıurfa’ya kazandırdığı bu tesisten dolayı tebrik ediyoruz. Hacı Mehmet Bey, bu tesisin Çin ile rekabet edebilecek bir tesis olduğunu belirterek bizi ayrıca sevindirdi. Gerçekten kaliteli işler yapıyorlar. İstihdam kapasitesi her geçen gün artıyor, işsizlik var diyenler buyursun gelsin Meks Group bünyesinde çalışsın, Hacı Mehmet Bey, gerçekten işe ihtiyacı olanları işe alacaktır. Biz de elimizden geldiği kadar ona her türlü yardıma hazırız. İnşallah memleketimize ve ülkemize hayırlı olur” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com