Advert
Advert
Advert

Türkiye'nin elektrik sistemi çöktü

Türkiye genelinde aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu birçok ilde elektrikler kesildi.

Türkiye'nin elektrik sistemi çöktü
Türkiye'nin elektrik sistemi çöktü

Başbakan Davutoğlu, terör dahil her türlü ihtimali değerlendirdiklerini söyledi.

Türkiye aralarında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Rize, Manisa, Kayseri, Balıkesir, Konya, Aydın, Adana, Şanlıurfa, Mardin, Bitlis, Çanakkale, Hatay, Denizli, Eskişehir, İzmit, Bilecik, Muş, Erzurum,, Iğdır, Bingöl, Samsun ve Diyarbakır'ın da aralarında bulunduğu birçok ilde elektrikler kesildi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, İletim hatlarından kaynaklı bir sorun olduğunu düşündüklerini ama terör dahil her türlü ihtimali değerlendirdiklerini söyledi.

İstanbul'da elektrik kesintisi nedeniyle Marmaray, metro, tramvay ve hafif metro dururken, birçok illerde hayat adeta durdu. Trafikte sinyalizasyonlar yanmazken bazı yerlerde internete ulaşılamadı.

Kesintinin nedeniyle ilgili olarak henüz bir açıklama yapılmazken arızanın Ege Bölgesindeki tesislerden kaynaklandığı tahmin ediliyor.

TEİAŞ yetkilileri, yeniden enerji verilmesi için çalışmaların sürdüğünü bildirdi. İBB Beyaz Masa, twitter hesabından yaptığı açıklamada enerji kesintisi nedeniyle Metro hatlarında seferlerin yapılamadığını bildirdi.

Konu ile ilgili Boğaziçi Elektrik Dağıtım’dan yapılan açıklamada, sıkıntının kaynağında TEİAŞ’ın (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) sisteminde yaşanan bir sorun bulunuyor. İstanbul’un bazı bölgeleri yanı sıra Türkiye’nin bazı illerinde de benzer sıkıntı yaşanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler